Asistentování poslanci Běhounkovi bere Hašek podle svých slov jako koníčka, nikoliv jako zaměstnání. Dělá totiž advokátního koncipienta v jedné z největších advokátních kanceláří v Praze.
Žádný návrat do vysoké politiky však Hašek, jak tvrdí, neplánuje. „Jsem a zůstávám členem ČSSD, protože jsem v ní dvacet let. Nehodlám její triko svlékat a házet ho do koše. S tou stranou jsem zažil, když šla nahoru, zažívám s ní, i když jde dolů. Pokládám za přirozené, že když je problém, mají jít k pumpám všichni, jak se říká. Čili nabízím pomoc, ale ta nespočívá v tom, že bych chtěl nějakou funkci. Pokud o to někdo stojí a bude stát, budu říkat své názory, dávat doporučení. Zatím ten zájem je,“ poznamenal Hašek se slovy, že zájem cítí v Jihomoravském kraji i napříč celou republikou.
Po volbách do Sněmovny, kdy ČSSD získala sedm procent, cítil Hašek šok. „Řada lidí možná čekala, že začnu tančit vítězné tance na politickém hrobě Bohuslava Sobotky, ale já to dělat nebudu. Byl premiérem úspěšné vlády, ale ČSSD dovedl téměř do politického hrobu. Nebudu generálem po bitvě a nebudu vykládat: Já jsem vám to říkal. I když je to pravda. ČSSD je dnes prostě v klinické smrti a nemá smysl se babrat v minulosti, ale bavit se, co dál,“ sdělil dále Hašek MF Dnes.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef