Pokud ministři neurčí jinak, bude moci po dnešku úřad poslat výzvu výrobcům, aby předložili své nabídky. Smlouvu by obrana chtěla s vítězem podepsat v srpnu 2019.
Pro výběr vítěze budou podstatné technické požadavky na podobu vozidel. Výrobci například napjatě očekávají, zda bude obrana chtít osádkovou či bezosádkovou věž, jaký typ kanonu nebo kolik lidí by měl stroj uvézt. Někteří výrobci by nemuseli být schopni požadavkům vyhovět nebo by své stroje museli požadavkům armády přizpůsobit.
Přesné požadavky zatím nejsou známé. Podle dosud zveřejněných informací by osádku měly tvořit tři osoby, šest členů mechanizovaného družstva a dva specialisté, celkem tedy 11 vojáků. Právě velikost vozidla může být pro některé výrobce zásadní komplikací. Armáda chce sedm variant BVP, kromě základní ještě velitelskou, průzkumnou, dělostřeleckou pozorovatelnu, ženijní, vyprošťovací a zdravotnickou. Kanon by měl mít ráži 30 milimetrů. Plánované pořízení je v letech 2020 až 2025 s plánovanou životností 30 let. Vojáci by měli dostat až 210 vozidel. Stroje mají být schopny na silnici jet rychlostí 65 kilometrů v hodině, v terénu 40 kilometrů v hodině, jejich dojezd musí být minimálně 500 kilometrů a musí být možné je letecky přepravit.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp