Jak uvádí britský deník The Telegraph, muslimský učenec svá slova pronesl v diskusi s hlavou římskokatolické církve ve Velké Británii kardinálem Vincentem Nicholsem a vrchním rabínem Ephraimem Mirvisem, jež se uskutečnila v Londýně. Rizvi, který se narodil v Pákistánu a studoval v Íránu prohlásil, že se cítí více „islámsky“ ve Velké Británii než v mnoha jiných zemích, protože v zemi vládne svoboda vyznání a společnost je zde multikulturní.
Rizvi rovněž poznamenal, že islám je založen na „lásce a spravedlnosti“, ale muslimským politickým představitelům se podle jeho názoru nedaří tuto skutečnost úspěšně "prodávat" světové veřejnosti. Tři představitelé společně diskutovali o tom, jak se ve Velké Británii žije příslušníkům náboženských menšin. Muslimský učenec dále řekl, že na rozdíl od „židovských a křesťanských bratří“ představují muslimové v zemi novou komunitu a mají se proto od nich ještě mnoho co učit.
Samotný Rizvi je s postavením muslimů ve Velké Británii očividně spokojen. „V Londýně je přítomno více islámských hodnot než v mnoha muslimských zemích dohromady. Žije tady vedle sebe mnoho odlišných komunit v naprostém míru a harmonii, respektují se navzájem a mají k sobě velmi blízko. A právě o tom je také islám, což se bohužel muslimským politickým představitelům nedaří tlumočit zbytku světa,“ uvedl klerik.
Celý text v angličtině najdete ZDE
Optimistická slova muslimského učence vztahující se k údajně „mírumilovným“ vztahům mezi jednotlivými komunitami žijícími v Londýně a dalších větších městech však možná tak zcela neodpovídají realitě. Například americký think-tank Gatestone Institute v loňském roce upozorňoval na existenci mnoha tzv. „no-go zón“, tedy oblastí, kde se ve větší míře shromažďují příslušníci muslimské komunity. V noci zde na některých místech operují muslimské hlídky a tvrdí kolemjdoucím, že vstoupili na jejich území a musí dodržovat muslimské zvyky. No-go zóny jsou charakteristické vyšší kriminalitou i nezaměstnanosti a nedodržováním britského práva.
Jak poznamenává server Breitbart, populace konkrétně v Londýně se každoročně zvyšuje přibližně o 100 000 lidí. A to i přesto, že například v roce 2011 metropoli z „nespecifikovaných důvodů“ opustilo více než 600 000 „bílých Britů“. Například londýnské čtvrti s největší koncentrací muslimské menšiny, Barking a Dagenham, údajně v minulých letech opustila až třetina bílé populace. Byť muslimská komunita v zemi tvoří jen něco kolem pěti až šesti procent, ve větších městech mohou brzy muslimové tvořit většinu.
Příkladem může být Birgmingham, kde sociologové z univerzity v Manchesteru odhadli, že za deset let zde budou rodilí Britové tvořit jen 48 % populace. Početné no-go zóny podle tvrzení Gatestone Institute existují vedle Londýna a Birminghamu také v Manchesteru, Lutonu nebo Leicesteru.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pro