Nebudu sprostej, řekl plukovník Šlachta. A veřejně pohrozil před 300 lidmi

29.11.2020 22:18 | Zprávy

Bývalý šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta se nechal slyšet, že se těší na spor s někdejším náměstkem pražského vrchního státního zastupitelství Liborem Grygárkem, který na něj podal žalobu za některá tvrzení ve Šlachtově knize Třicet let pod přísahou. „Nechci být vulgární, nebudu sprostej,“ snažil se Šlachta udržet během živého vysílání. Zazněly od něj i názory na ochranu hranic či na činnost policie pod ministrem vnitra Janem Hamáčkem (ČSSD) a současným vedením policie. „Rozpustit policejní prezidium, vyhodit většinu funkcionářů a vzít tam lidi, kteří budou naprosto jinak fungovat,“ rázně jmenoval.

Nebudu sprostej, řekl plukovník Šlachta. A veřejně pohrozil před 300 lidmi
Foto: Repro NAPŘÍMO
Popisek: Robert Šlachta

Šlachta se během vysílání vyjádřil k rozhodnutí Městského soudu v Praze, který zprostil viny všechny obžalované v takzvané jízdenkové kauze Dopravního podniku Praha a firmy Neograph. Páteční nepravomocné rozhodnutí, týkající se někdejšího šéfa DPP Martina Dvořáka a lobbisty Iva Rittiga, Šlachtu nepotěšilo. „Absolutně se s tím neztotožňuji a neztotožňuji se i s argumentací toho rozsudku,“ pronesl. Prý se ale nyní už „nediví ničemu“.

Obžaloba tvrdí, že k Rittigovi putovalo přes karibskou firmu 17 haléřů z každé jízdenky, kterou firma Neograph vyrobila pro dopravní podnik.

Senát Městského soudu v Praze dospěl k závěru, že skutky popsané v obžalobě nejsou trestnými činy. „Dokazováním nebylo zjištěno, že by inženýr Dvořák zjednal Neographu výhodnější podmínky na úkor ostatních,“ rozhodl soudce Petr Hovorka. Státní zástupce se proti rozsudku odvolal.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: rak

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Výměna manželek

Myslíte, že je problém v pořadu? A co třeba sociální sítě, kam rodiče často dávají fotky svých dětí bez jejich souhlasu? Nebo třeba videa, která s nimi točí a dávají na internet? To nemyslíte, že je třeba řešit spíš, než jeden pořad?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Keller: Jak topkař Niedermayer vyrobil dezinformaci o trumpismu

4:44 Keller: Jak topkař Niedermayer vyrobil dezinformaci o trumpismu

NEKOREKTNĚ S KELLEREM Jak se vyrábí dezinformace. Tak pojmenoval aktuální z řady komentářů pro Parl…