V takzvané kauze Nagyová podle týdeníku byli někteří zástupci moci výkonné i soudní ovlivnění zvýšenou aktivitou amerických zpravodajců v Česku. To údajně loni od května do června. Pro Týden o tom promluvili i významní pracovníci českých zpravodajských služeb a policie.
Podle těchto zdrojů měla americká diplomacie získat mylný dojem, že o tendru na dostavbu temelínské jaderné elektrárny už je rozhodnuto. Z ruské a americké nabídky si měl Nečasův kabinet vybrat ruskou variantu. Američané tak prý pokládali za nutné urychlit změnu mocenských sil v Česku. Probíhající situace Západu podle Týdne dost pomohla, panovala zde totiž silná protikorupční nálada, obliba Nečase byla minimální.
Rozezlený Putin
Zpravodajská hra, kterou podle zdrojů Týdne mohli expremiérovi podkopnout židli, měla vrcholit mezi 26. až 29. květnem loňského roku. Tedy v období, kdy byl Nečas na oficiální návštěvě v Rusku. „Putin pak Nečase při spontánní konverzaci požádal o samostatné jednání výhradně k otázce dostavby Temelína, ale to premiér odmítl. Putin tím byl rozezlen, což nám potvrdil člověk z FSB (bezpečnostní služba Ruské federace, pozn. redakce),“ uvedl zdroj Týdne.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jno