Nebezpečně přitom roste zejména počet mladých, pro které je jedinou cestou z frustrace společností a systémem radikální řešení. Těch přibylo oproti polovině devadesátých let 23 procent na dnešních 34 procent.
„Zatímco starší generace dává vládě čas, mladá není tak trpělivá. Kromě toho mají mladí pocit, že vzniká například jeden protikorupční zákon za druhým, ale příliš se nezměnilo,“ vysvětluje výsledky sociolog z Univerzity Karlovy Pavol Frič.
Celý text je ZDE
Příkladem radikalizace mladých je devatenáctiletý Patrik. Bydlí v menším městě na pomezí jižních Čech a Plzeňského kraje. Co ví přesně, je to, že až letos půjde poprvé ke krajským volbám, bude volit radikální pravici.
„Nejsem žádný rasista, jen mi vadí, když vidím, jak mladá matka s dítětem sotva vystačí s penězi, a stát živí nejrůznější vyčuránky na sociálních dávkách,“ říká rázně Patrik, mladík studující na učilišti.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vam