Ve Spojeném království roste počet případů, kdy se lidé obracejí na soud kvůli následkům očkování vakcínou AstraZeneca. Jde například o otce dvou dětí, kterému se po podání vakcíny na jaře 2021 vytvořila krevní sraženina a způsobila mu trvalé poškození mozku. Muž kvůli tomuto zranění podává žalobu na farmaceutického giganta u vrchního soudu v Londýně. Žalobu podal také vdovec po ženě, která na následky očkování zemřela.
Další poškození, kteří se zatím nepřipojili do soudních řízení, vypověděli, že jim platformy jako Facebook nebo YouTube blokují příspěvky nebo dávají varování o dezinformacích, když mluví o svých zdravotních problémech, které podle nich mají z vakcinace. Tvrdí, že raději mluví v kódech a často přistupují k autocenzuře.
UK CV Family – soukromá skupina na Facebooku s více než 1 000 členy pro ty, kteří tvrdí, že je covidové vakcíny poškodily nebo po nich zůstali pozůstalí – musela podniknout kroky, aby se vyhnula uzavření.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
COVID-19
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: Jakub Makarovič
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.