Obrovská chyba v nejvyšším ukrajinském velení. Bývalý důstojník se ozval

29.09.2024 9:40 | Monitoring

Co škodí ukrajinské armádě? Podle jednoho z někdejších ukrajinských důstojníků je to jedno z bizarních manažerských rozhodnutí učiněné kdesi v nejvyšších patrech velení. A mezitím se znovu hlásí o slovo Čína.

Obrovská chyba v nejvyšším ukrajinském velení. Bývalý důstojník se ozval
Foto: Repro X
Popisek: Další úprava ruského tanku pro odolnost vůči dronům

Někdejší ukrajinský důstojník, který na sociální síti X vystupuje pod jménem Tatarigami_AU tvrdí, že Ukrajinci měsíc co měsíc získávají 30 tisíc rekrutů, měsíčně. To je relativně hodně. Jenže jen na první dojem. Tatarigami totiž upozornil, že nově vycvičení vojáci jsou zařazováni do nových jednotek, zatímco zkušené jednotky bojující na frontě, včetně tvrdých bojů u Vuhledaru, postupně zanikají. Umírají další a další veteráni a umírají dřív, než mohou jakýmkoliv nováčkům předat své bojové zkušenosti. A to je velký problém. Tak to alespoň vidí Tatarigami.

„…po absolvování výcviku jsou noví rekruti často zařazováni do nově vzniklých brigád, i když měli referenci z jiné jednotky, která je rekrutovala. Výsledkem je, že zkušené brigády, jako je 72., nyní naplno bojující u Vuhledaru, bojující od prvního dne bojů, ztrácí své veteránské jádro, aniž by řádně předávalo zkušenosti čerstvým rekrutům, protože většina je nasměrována k novým jednotkám. Stručně řečeno, problém není v nedostatku ochotných Ukrajinců, počty v náborech stoupají, ale spíše v bizarním manažerském rozhodnutí kdesi nahoře,“ napsal Tatarigami,

„Naštěstí Rusové od roku 2022 dělají stejné chyby a vytvořili plejádu nefunkčních jednotek,“ doplnil po chvíli.

Válka na Ukrajině

Válka na Ukrajině

Válka na Ukrajině

Mezitím čínský ministr zahraničí Wang I varuje před další eskalací ruské agrese na Ukrajině.

„Nejvyšší prioritou je zavázat se k nerozšiřování bojiště, žádné eskalaci bojů a žádné provokaci z jakékoli strany a prosazovat co nejrychlejší deeskalaci situace,“ řekl během Valného shromáždění OSN čínský ministr zahraničí agentuře AFP. Vyjádření převzal také server Kyiv Post. Čína je podle něj ochotna hrát roli zprostředkovatele jednání a nehodlá situace využít k dosažení jakýchkoliv sobeckých zisků.

Server Kyiv Post však v této souvislosti připomněl, že čínská podpora ruského obranného průmyslu sehrála významnou roli v posunu hybnosti bojiště na Ukrajině ve prospěch Moskvy, protože Číňané pomohli Rusům k cestě za moderními technologiemi ve chvíli, kdy Západ na Rusko uvalil sankce.

The Times 27. září informovaly, že západní představitelé odhalili, že blíže nespecifikovaná společnost Čínské lidové republiky (ČLR) posílá do Ruska řadu vojenských dronů k testování a případnému použití ruskými silami na Ukrajině. Západní představitel uvedl, že společnost ČLR podepsala dohodu s Ruskem v roce 2023 a že existují „jasné důkazy, že společnosti ČLR dodávají Rusku smrtící zbraně pro použití na Ukrajině“.  Informaci převzal i washingtonský Institut pro studium války (ISW).

„Americký ministr zahraničí Antony Blinken 27. září uvedl, že zhruba 70 procent ruského dovozu obráběcích strojů a 90 procent dovozu mikroelektroniky pochází z ČLR a Hongkongu a že Rusko využívá tento dovoz k výrobě raket, obrněných vozidel a munice,“ doplnil ISW.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Miloš Polák

Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

Myslíte, že za to, že EU zaostává může Euro?

Mě přijde, že jsou to spíš neustálé zákazy a byrokracie, kterou si sama EU podřezává pod sebou větev. Na druhou stranu, jestli má někdo konkurovat třeba USA nebo Číně, nemyslím si, že to může být jeden stát v Evropě, a že EU má svůj smysl, jen se musí vzpamatovat a začít dělat politiku jinak

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Čínský ministr zahraničí Wang I chce,, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusemravní bahno , 29.09.2024 11:28:28
aby se strany zavázaly k nerozšiřování bojiště a snažily se o deeskalaci. Jaký to diplomatický rozdíl od amerického protektorátu ve středu Evropy, kde jakýsi pseudoministr zahraničí, tvarohovitý tlusťoch s beztvarým panděrem pořvává, že jedna ze stran konfliktu "potřebuje na budku". Též nejvyšší představitel Číny Si Tin-pching volá po ukončení, bojů, vyzývá k jednání a nepořvává "že jsme ve válce" jako jeden blázen ve vysoké funkci z téže evropské země. Něco je v té zemičce špatně. Velmi špatně.

|  11 |  0

Další články z rubriky

Němec šel sedět za e-mail vrchnosti. Stěžoval si, tak na něj politička poslala ruku zákona

21:32 Němec šel sedět za e-mail vrchnosti. Stěžoval si, tak na něj politička poslala ruku zákona

Nespokojený Němec napsal e-mail ministerské předsedkyni Meklenburska-Předního Pomořanska. Ta se e-ma…