Heslo charakteristické pro americké protesty proti policejnímu násilí „Black Lives Matter“ je podle Okamury rasistické: „Implikuje, že záleží pouze na životech černochů, nikoli na životech bělochů či Asiatů,“ uvedl ve svém videu, které sdílel na svém facebooku.
„Aktivisté tímto způsobem ženou USA do občanské války. Snaží se zničit tradiční společnost a vlastenectví tím, že zničí historii a tradice,“ pokračuje ve své glose Okamura.
Následně zmiňuje provázanost s podzimními prezidentskými volbami: „Je zde evidentní přímá spojitost s tím, co je schopna americká Demokratická strana rozpoutat, aby republikán Donald Trump neobhájil svůh druhý prezidentský mandát,“ podotýká předseda.
Současná situace přináší řadu alarmujících skutečností: „Část aktivistů hnutí za práva černochů chce například nahradit hymnu Spojených států, považují ji za rasistickou... akademička z Univerzity Cambridge Priyamvada Gopalová napsala na Twitter, že ‚na životech bílých nezáleží‘, a univerzita se za ni ještě postavila,“ zmiňuje některé příklady Okamura.
Tím to ale nekončí, kosmetické giganty zase ze svých výrobků odstraňují upozornění na bělicí účinky ze všech svých výrobků. Zakazují se kultovní filmy a odstraňují se sochy státníků.
Tyto protesty se přelévají do dalších států světa včetně České republiky. Okamura zmiňuje posprejovanou sochu bývalého britského premiéra Winstona Churchilla na Praze 3. „Cílem těchto akcí v USA a řadě zemí Evropy je vznik politické nestability,“ sdělil názor za celé své hnutí. „Probíhá pokus zlikvidovat současnou demokratickou společnost a nastolit neomarxistickou globalistickou diktaturu,“ zdůrazňuje.
Hovoří o „rasismu naruby“: „Je to podněcování k rasové diskriminaci a navádění k páchání trestných činů na běloších. Heslo ‚Black Lives Matter‘ je silně rasistické a v této souvislosti bychom měli razit heslo ‚All Live Matter‘ neboli ‚na všech životech záleží‘,“ uvádí šéf hnutí SPD.
Prestižní americká Princetonská univerzita se rozhodla, že odstraní jméno někdejšího prezidenta USA Woodrowa Wilsona z názvu jedné ze svých kolejí a z fakulty veřejných a zahraničních záležitostí kvůli jeho rasistickému smýšlení. „Wilson se lvím podílem zasloužil za samostatnost Československa a byl politickým partnerem T. G. Masaryka,“ připomíná Okamura jeho zásluhy.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab