Okamura znovu tvrdě o exekutorech: Ať mě zažalují, už se těším

15.08.2011 17:57 | Zprávy

Tomio Okamura je sice podnikatel a jeho hlavní pracovní náplň se točí kolem cestovního ruchu. Řada věcí, které ovlivňují život v naší zemi, mu však vadí, proto je kritizuje a snaží se ovlivňováním politiků, a prostřednictvím svých blogů i veřejnosti, o jejich nápravu. Jak řekl ParlamentnímListům.cz, pokládá to za svoji povinnost, stejně jako by se měli aktivně zapojovat do veřejných diskusí i všichni, které něco v systému pálí. Jeden ze svých posledních blogů věnoval problematice exekutorů. Jak přiznal, těší se, že bude za něj zřejmě i žalován.

Okamura znovu tvrdě o exekutorech: Ať mě zažalují, už se těším

Hned v úvodu Okamura připomíná, že v současnosti exekutor může vlézt do bytu komukoli a vybrat ho bez asistence policie.

"Ministr spravedlnosti navrhuje, aby se tak mohlo stát i bez svolení soudu. Minulý týden se proti návrhům v exekučním zákoně ohradila Karolína Peake, plus navrhovala další změny, které by exekutorskou činnost upravily ve prospěch práv věřitele a dlužníka. Přes média se jí od pana ministra Pospíšila dostalo poučení, že: Taková kritika od koaliční političky je trošku nepatřičná. Paní vicepremiérka není nadřízená ministra spravedlnosti. O rozsahu novely rozhoduje ministr, paní Peake nemůže říkat, že jí tam něco chybí. Nejsme povinni plnit její pokyny, závazné je vládní prohlášení, postoj premiéra a postoj celé vlády," popisuje Tomio Okamura ve svém blogu. Problematika kolem exekucí v Česku se přitom objevila jako téma jeho komentáře již v tomto roce podruhé. I poprvé to přitom bylo velmi ostré odsouzení praktik, které stát exekutorům umožňuje.

Čtěte také:


To, že se Karolína Peake (Věci veřejné) rozhodla reagovat, Okamura považuje za správné. "Vyhodnocovat práci kteréhokoli ministra, mít k ní případně připomínky v dobrém i zlém, je přece přímo povinnost každého poslance, ale troufnu si tvrdit taky každého z nás.
Pokud jde o exekutory, pak dnešní stav je přece u nás naprosto šílený. Dokonce si dovolím tvrdit, že v desítkách tisíc případů se exekuce pohybují za hranicí státem posvěcené lichvy," uvádí dále Okamura.

A přidává popis stávajícího stavu. Každý dluh do 1000 korun vymáhaný exekutorem se po započítání exekučních poplatků vyšplhá na 18 tisíc korun. Zároveň se dluhy, byť od jednoho věřitele a jednoho dlužníka, nesčítají. "Takže když dlužíte nemocnici 5 třicetikorunových poplatků (nebo na ně nemáte jen potvrzení), exekutor po vás vymáhá 5x 18 tisíc korun plus dluh 150 korun," upozorňuje Okamura s tím, že zdůrazňuje fakt, že dluhy se platit musí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Alena Hechtová

Radek Rozvoral byl položen dotaz

Tvrdíte, jak odvádíte ve sněmovně dobrou práci

Ale co přesně jste vlastně za ty roky, co ve sněmovně jste prosadili? A jak chcete naložit s tím, že váš koaliční potenciál je mizivý, takže volit vás je podle mě volit jen poslance do počtu, co stejně nic nezmění. Viz třeba váš návrh na uzákonění referenda. Kolikrát jste ho ve sněmovně třeba v tomt...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Proč neřeknou lidem pravdu? Holec odkrývá Fialovy „manipulace“

20:20 Proč neřeknou lidem pravdu? Holec odkrývá Fialovy „manipulace“

Komentátor Petr Holec se ostře opřel do vládní fiskální politiky i do role ekonomů, kteří podle něj …