Šabatová tvrdí, že stačí, pokud by obce chránily historické objekty, které nejsou na seznamu památek, proti necitlivým stavebním zásahům, píší to Lidovky.cz. Stačí k tomu současný stavební zákon. „Obce mohou architektonicky hodnotné stavby na svém území popsat a zakotvit ve svých územně-analytických podkladech. Stavební úřad pak musí při posuzování stavebních záměrů hodnoty území zohlednit změny na těchto budovách,“ uvedla ombudsmanka.
Sama uvedla případy, kdy je ochrana historických objektů nedůsledná. Například zmínila právě dům v Olomouci, kde zdobenou neorenesanční fasádu nedávno překrylo polystyrenové zateplení. Šabatová dokonce v tomto případě donutila zahájit stavební úřad řízení s majitelem domu o odstranění těchto úprav, majitel totiž úřadu argumentoval, že úpravy jsou jen udržovací práce.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef
Jak chcete docílit zvýšení rychlosti na dálnici, když nejste ani v českém parlamentu?
A o kolik? Nebo jste pro neomezenou rychlost? Máte proto nějakou podporu? Co vím, tak se už několikrát řešilo navýšení na 160 a nikdy neprošlo
Další články z rubriky
21:15 „Sedativa a svěrací kazajka.“ Novotný prohrál soud. Okamura doporučil „léčbu“
Starosta Řeporyjí za ODS Pavel Novotný musí předsedovi SPD Tomiu Okamurovi zaslat omluvu a zaplatit …
- 20:40 Tlak na pád Součka. Stonjeková se obává, kdo a co se může vrátit do ČT
- 14:10 „Oni si myslí, že zbrojením se dají vyhrát volby.“ Klaus o přepisování dějin a Ukrajině
- 13:40 „Tady nemám být já, ale Georgescu.“ Překvapení v Rumunsku. Favorit odešel středem
- 10:51 NATO se kvůli Ukrajině prakticky rozpadne, začalo kolovat
- 4:45 Lipavského úřad dostal dopisy o velvyslanci v Německu. Vážné informace vymlčel