Meotti poukazuje na prohlášení někdejšího vůdce al-Káidy Usámy bin Ládina a současného vůdce Islámského státu Abú Bakra al-Bagdádího, kteří shodně nabízeli Evropanům příměří. „Požadovali jediné, aby se obyvatelé starého kontinentu vzdali účasti v bojích proti terorismu. Tedy, aby se vzdali. Před třinácti lety takto uspěli ve Španělsku. Do několika týdnů po březnovém útoku v Madridu tehdejší socialistická vláda rozhodla o stažení svých vojáků z Iráku.“
„Mnozí tehdy vnímali tento krok jako obrovský triumf al-Káidy. Několik měsíců po stažení španělských vojáků premiér Zapatero prohlásil, že boj za rovnoprávnost je účinnější zbraň proti terorismu než zbraně,“ podivuje se Meotti a zmiňuje reakci francouzské a německé vlády po teroristickém útoku v Paříži a Berlíně. „Co udělali? Vůbec nic! V prvním případě se jen prezident Hollande a kancléřka Merkelová chytili společně s dalšími politiky za ruce při mírovém pochodu.“
Podle Meottiho mění džihád život běžných Evropanů v mnoha směrech. „Je omezována svoboda projevu, čím dál častěji se na veřejnosti objevují nikáby, v mnoha západoevrospkých metropolích fungují za tichého souhlasu úřadů šaría soudy a v konečném důsledku výše zmíněného tato místa houfně opouštějí židovské komunity. Muslimští reformátoři jsou umlčováni a integrace muslimů selhává na celé čáře.“
Jak tvrdí Meotti, Západ naprosto rezignoval v boji za udržení svých náboženských i kulturních tradic. „Jedním z posledních důkazů kapitulace Západu je rezoluce OSN a UNESCO, podle které je posvátné místo pro Židy, Staré město v Jeruzalémě, islámské. A to přesto, že až do sedmého století islám neexistoval a Staré město má tradici více než dva tisíce let. Příští týden se navíc uskuteční v Paříži další z mírových konferencí, na které OSN patrně odhlasuje založení samostatného Palestinského státu.“
„Bude to další z důkazů kapitulace Západu tváří tvář teroru. Vidím tady jistou podobnost s rokem 1938, kdy se v Mnichově konala konference, na které představitelé západních mocností vyhověli Hitlerově požadavku a hodili mu do chřtánu Československo. Britský premiér Chamberlaine a spol. svůj ústupek Hitlerovi v podobě okleštění hranic Československa vydávali za naději pro mír. O šest měsíců později Hitler vtrhl do zbytku země a ta se stala součástí Říše. Stejně jako dnes Izraelci, také Čechoslováci tehdy byli označováni za ‚narušitele míru‘. Slovo ‚mír‘ dnes může často znamenat pouhou kapitulaci před islámem.“
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pro