Podle Neffa je pravděpodobné, že premiér Sobotka podle všeho zanedbal něco v ochraně, ale jinak to prý vlastně není příliš těžké proniknout do soukromého e-mailu. Následně se věnoval zveřejněným informacím samotným.
„Jestli se to má zveřejňovat, nebo ne, tak samozřejmě že má,“ podotkl publicista hned na úvod. Úlohou médií je informovat a také to dělají. „Novinář má dávat informace, a jakmile se něco stane, musí o tom podat úplnou a objektivní informaci. Tečka. Něco, čemu se říká politická korektnost, což v podstatě není nic jiného než lhaní, je konec novinařiny. Víte, to je stejné jako v sedmdesátých letech za minulého režimu, kdy se dětem říkalo: Pepíčku, tohle nesmíš říkat ve škole. To byla politická korektnost roku 1970, dnes máme politickou korektnost roku 2015,“ rozčílil se Neff.
„Víte, já mám informace, že 30 procent novinářů volí zelené, kteří nejsou nic jiného než převlečení komunisté, to jsou pokračovatelé,“ upozornil. V tomto smyslu je pro českou populaci dobře, že si prošla komunistickou minulostí, protože je před těmito praktikami ostražitější.
Nakonec prozradil, že zneužitelnost internetu je jistou daní za jeho svobodu. Sám se pohybuje v mediálním prostoru dlouho a směje se anonymitě, které zde bylo docíleno. „Dnes může každý dělat podvody a kdejaké nechutnosti včetně dětské pornografie. U e-mailu si lidé vydobyli svobodu a se svobodou může přijít i zneužití svobody,“ varoval Neff. Rozhodně prý není v silách státu to změnit, pokud by se internet nezměnil ve stylu mobilních telefonů, které lze dohledat, monitorovat, odposlouchávat a tak podobně.
![](/Content/Img/content-lock.png)
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp