Obě země se v současné době obviňují z vyprovokování onoho incidentu. „Incident náhodný nebyl. Dá se předpokládat, že za zosnováním by mohla stát určitá klika kolem ukrajinského prezidenta Petra Porošenka,“ zmínil Šťáhlavský. Porošenkovi totiž podle něj klesá popularita v prezidentském souboji.
„Současně je dost zvláštní, jak se sám Porošenko postavil k vyhlášení výjimečného stavu, protože ho podepsal s tím, že platí od 26. 11. do 26. 12. Pak se tam stalo několik nepochopitelných zvratů. Ta příprava z pozice prezidenta Ukrajiny je dost špatná nebo možná i nepravděpodobná. Takže můžeme předpokládat, že tam jsou síly, které využily agrese v Kerčském průlivu k pomoci ukrajinskému prezidentovi,“ dodal.
Pořad najdete ZDE.
„Stejně tak to ale mohlo být jinak, mohla to být provokace ruských tajných služeb nebo ukrajinských služeb. Protože víme, že na těch třech ukrajinských plavidlech byli minimálně příslušníci ukrajinské kontrarozvědky. A to vyvolává otázky, co měli za lubem,“ dodal Šťáhlavský, že se spekuluje i o tom, že chtěli vyhodit do vzduchu Kerčský most spojující pevninské Rusko s anektovaným Krymem.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: vef