Oslavný článek o boji EU proti koronaviru, který vás rozpláče nebo vyvolá záchvat smíchu. Žantovský objevil také s*ině na sociálním účtu a podraz hlupáka Kalouska na celý národ

04.04.2020 8:18 | Zprávy

TÝDEN V MÉDIÍCH Bývalý předseda lidovců, bývalý předseda TOP 09, bývalý ministr financí a bývalý náměstek ministra obrany Miroslav Kalousek se i během všeobecného ohrožení nákazou snaží získávat laciné politické body. Podle Petra Žantovského je jeho podkopávání židle vládě nemravné a podraz na celý národ. Tím, že se chová jako hlupák, ztrácí i u svých možných voličů a zřejmě i proto už není předsedou strany, kterou založil. Do přehledu mediálních zajímavostí se vešel i článek shrnující, co v čase pandemie koronaviru podnikla Evropská komise. I když má být její oslavou, ve skutečnosti jde o hodně smutné čtení plné bezduchých výzev a pozdních doporučení.

Oslavný článek o boji EU proti koronaviru, který vás rozpláče nebo vyvolá záchvat smíchu. Žantovský objevil také s*ině na sociálním účtu a podraz hlupáka Kalouska na celý národ
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Žantovský

Předznamenáním všeho, co bude dnes v Týdnu v médiích řečeno, je článek Nadi Adamíčkové „Kalousek: Babiš se chová jako podlý podvodník“ z minulého pátku. „Všichni, co sledujeme vnitropolitickou situaci, víme, že pánové Miroslav Kalousek a Andrej Babiš se nemají rádi a vystupují proti sobě, kde jen to jde, a často velice nevybíravě i na půdě Parlamentu. To vše se dá při respektu k osobnímu právu jednotlivého politika vnímat jako ne příliš škodlivé. Ostatně vidíme čas od času záběry z různých asijských parlamentů, kde se poslanci mlátí po hlavách. Na Ukrajině, když tam byl ještě premiérem Arsenij Jaceňuk, to vypadalo, že se budou střílet, bylo to velmi divoké. To naše milieu je celkem ještě takové kocourkovské. Ale to, co provedl pan Kalousek, neumím nazvat jinak než jako podraz na celý národ, když si začal hřát svoji politickou bramboračku na případu, který ohrožuje velkou část lidí v této zemi,“ uvádí pro ParlamentníListy.cz Petr Žantovský.

Případu pandemie koronaviru málokdo rozumí, všichni jsme jím ohroženi, nikdo neví, co se z ní vyvine. „Dělat si na tom politické body mi přijde strašlivě laciné. Dělají to Piráti, dělá to ODS, dělá to i TOP 09. Miroslav Kalousek, jinak zkušený a podle mého názoru velmi talentovaný politik, který už mnohokrát ukázal, že mu to politicky myslí, se tentokrát zachoval jako hlupák. Předsedovi vlády, který se snaží – a můžeme ho mít rádi, nebo nemít, můžeme ho volit, nebo nevolit – v rámci nepředvídatelných okolností zachránit, co se dá, podkopávat židli, to je nemravné. To se nedělá. Při té příležitosti bych vzpomněl prezidentskou volbu z konce roku 1935, kdy tu byla velmi silná komunistická strana a velmi silná Henleinova sudetoněmecká strana. Komunisté tehdy odstoupili od svého kandidáta a ve finále hlasovali pro Edvarda Beneše jen proto, aby nebyl zvolen kandidát sudetoněmeckého hnutí,“ připomíná mediální analytik.

S tibetskou vlajkou byl komický, podkopáváním vlády hloupý

Nechce nad jejich hlavou vytvářet svatozář, ale oceňuje, že se zachovali státoprávně. „Tomu se říká politika úměrná času, ve kterém se odehrává. A pan Kalousek už několikrát ukázal, že tohle je jeho hlavní slabina. Je vynikající politik, taktik, stratég a praktik, ale absolutně mu nejde situační logika. Zesměšňuje se na Hradčanském náměstí a přitom mává tibetskou vlajkou v době, kdy tam přijíždí čínský prezident Si Ťin-pching. To je absolutně komické, protože to byl on, kdo před lety navrhoval společnou vládu s komunisty. Na to už zapomněl. Takže vlajka Tibetu v jeho rukou vypadá opravdu komicky. Je vidět, že pan Kalousek má buď krátkou paměť, nebo opravdu velmi špatnou situační logiku. Nyní tedy vystartoval proti vládě a jejím snahám – věřím, že upřímným – neudělat větší problém, než je. Neboť problém, který by byl větší, než je, by zase ‚vyžrala‘ vláda,“ poukazuje Petr Žantovský.

Vláda už z logiky sebezáchovy musí dělat maximum, aby nedošlo k větším problémům, než je nezbytně nutné. „V této situaci jí pan Kalousek podkopává židli. Nazývat premiéra sviní, což učinil na svém sociálním účtu, mi přijde od parlamentního politika poněkud podpásové, když to navíc nezdůvodní žádným způsobem. Jsme v situaci ohrožení a měli bychom táhnout za jeden provaz, stejně jako táhli za jeden provaz politici v pětatřicátém roce po abdikaci Masaryka. Tehdy se politická scéna zachovala konzistentně a státotvorně. A státotvornost je něco, co nynější politické scéně chybí. To padá na hlavy Kalousků, Rakušanů, Fialů i Pirátů. Bohužel, je to tak. Je mi líto, protože si pana Kalouska vážím pro politické kvality, že se chová jako hlupák, protože tím ztrácí i u svých možných voličů. Zřejmě i proto už není předsedou své strany,“ poznamenává mediální odborník na adresu dlouhodobě nejméně oblíbeného politika.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jiří Hroník



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Vlítnou do domu a seřežou to na krev.“ Změní migrace Velikonoce? Gulyáš a další umělci

4:44 „Vlítnou do domu a seřežou to na krev.“ Změní migrace Velikonoce? Gulyáš a další umělci

„Nejde jen o to, zda budeme za pár let smět slavit křesťanské Velikonoce, ale zda nám ‚někdo‘ nezaká…