Ozval se nám geopolitický expert z Ruska: Jde o zahraniční misi Petříčka na Ukrajině. A měli byste o tom vědět

05.02.2019 10:38 | Zprávy

Do bouřlivé diskuze ohledně návštěvy ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD) na Ukrajině se zapojil i geopolitický analytik Marek Kyncl. Ten pro ParlamentníListy.cz jeho aktivitu v této oblasti zhodnotil. „Návštěvu ministra Petříčka na Ukrajině jsem pečlivě sledoval a z mého pohledu pokazil, co se pokazit dalo. Pan Petříček má evidentní mezery ve znalosti geopolitiky a velmi pochybné morální postoje. Obojí nepovažuji u osoby, která vykonává tak závažnou funkci, jako je ministr zahraničí, za dobré pro Českou republiku,“ sdělil.

Ozval se nám geopolitický expert z Ruska: Jde o zahraniční misi Petříčka na Ukrajině. A měli byste o tom vědět
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman jmenoval Tomáše Petříčka ministrem zahraničí

 „Ministr zahraničí by měl zastávat postoje pročeské. Jeho Návštěva na Ukrajině měla velmi problematický průběh. Jednak proto, že jeho ukrajinský protějšek Klimkin je pomalu na odchodu z politické scény (v Ukrajinských reáliích to občas znamená i cestu do vězení nebo nucenou emigraci). Na Ukrajině totiž 31. března proběhnou prezidentské volby a současný prezident Petro Porošenko, s jehož setrváním v úřadu je svázána politická budoucnost Klimkina, není jejich favoritem. Pan ministr se měl ostře vymezit proti fašizaci Ukrajiny, což je plivnutím do tváře nejen českým, ale i ukrajinským obětem nacismu. Očekával bych rovněž, že se setká s našimi krajany a bude se alespoň trochu zajímat o jejich osud. Na druhou stranu nechápu, jakým způsobem a proč se chce angažovat v otázce krymských Tatarů. Toto je záležitost, která se České republiky ani v nejmenším netýká,“ hodnotí Kyncl.
 
 
Současná politická situace na Ukrajině je podle Kyncla odrazem více než třech století trvající snahy oddělit Německo od Ruska. Tato snaha byla vedena nejprve ze strany Anglie, po první světové válce v této otázce převzaly vedoucí roli Spojené státy.
 
Poté, co se rozpadl SSSR a v důsledku toho vznikla nezávislá Ukrajina, začaly USA vyvíjet úsilí o ustanovení svého vlivu v této zemi. Svůj vliv by samozřejmě chtěly posílit i v Polsku, kde je však situace, vzhledem k členství této země v EU, složitější. A Kyncl dodává. 
 

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Barbora Richterová

Budoucnost

Dobrý den, reaguji na váš dotaz ve vašem článku, kde se ptáte, jak vidíme naši budoucnost. Upřímně, já moc růžově ne. Zajímalo by mě, co proto, aby byla růžová navrhujete ta vaše strana? Upřímně moc nevím, co jste vůbec zač. Jen vím, že jste proti green dealu a migraci. Děkuji Zamlíková

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rusko zaútočí na Finy a Pobaltí, varuje známá skupina. Žádá preventivní zásah NATO

16:14 Rusko zaútočí na Finy a Pobaltí, varuje známá skupina. Žádá preventivní zásah NATO

Podle skupiny Anonymous se chystá Rusko k vojenskému úderu na Finsko a Pobaltí. Skupina vyzývá svět,…