Pane Dienstbiere, jste nevychovaný floutek. Ostrá dohra svátečního Albertova. A Martin Konvička přidal něco o chcípající kobyle

20.11.2015 20:48 | Zprávy

Vše na Albertově, kde 17.11. promluvil k lidem prezident Miloš Zeman, bylo špatně, shodují se komentátoři a také mnozí politici. Třeba podle Karla Schwarzenberga (TOP 09) prezident hovořil značně xenofobně. Komentátor Hospodářských novin Petr Honzejk je zase přesvědčen o tom, že Zeman již přistoupil k aktivní segregaci společnosti, a podle ministra pro lidská práva Jiřího Dienstbiera Zeman dokonce překročil „veškeré meze“. „To je nesmysl, nic takového pan prezident rozhodně neudělal,“ zastávají se hlavy státu lídr Bloku proti islámu Martin Konvička a také senátor Jan Veleba (SPO). „Jste nevychovaný floutek,“ vzkazuje navíc přes ParlamentníListy.cz Veleba Dienstbierovi.

Pane Dienstbiere, jste nevychovaný floutek. Ostrá dohra svátečního Albertova. A Martin Konvička přidal něco o chcípající kobyle
Foto: Radim Panenka
Popisek: Prezident Miloš Zeman na shromáždění k výročí státního svátku 17.listopadu na Albertově

„Stylověji už asi připomenout výročí 17. listopadu nešlo. Prezident republiky proslovil projev před transparentem ´Ať žije Zeman´, obklopený davem pečlivě policejně prolustrovaných přívrženců. Choreografie prvomájového průvodu normalizačních let, duch akce ryze putinovský,“ napsal ve svém komentáři pro Hospodářské noviny (HN) Petr Honzejk s tím, že prezident nezůstal pouze u toho, že by jako obvykle brojil proti imigraci a islámu, ale jeho projev byl namířený hlavně proti nezanedbatelné části české společnosti. „Té, která má odvahu mít jiný názor než on. Zeman označil sám sebe za hlas národa, čímž fakticky všechny, kdo s ním nesouhlasí, z národa vyloučil,“ zdůraznil k tomu Honzejk.

Navíc do svého komentáře HN vtěsnal i jakési srovnání s Lidovými milicemi: „Když ze Zemanovy akce odcházela pochodovým krokem jednotka ´vojáků v záloze´, nejednomu pamětníkovi doby před šestadvaceti a více lety vytanula na mysli vzpomínka na Lidové milice, popřípadě jiné paramilitární organizace, které vznikaly v pohnutých historických momentech mimo jiné za účelem pacifikace ´méněcenné´ části společnosti. Jako paralela je to jistě přehnané, ale samotný fakt, že se podobná asociace dostavuje, je varující.“

Úterní vystoupení prezidenta Zemana na Albertově k výročí 17. listopadu vybudilo ovšem vzrušené reakce i u politiků. Přímo na místě sice nebyli, zato mají jasno. Například předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg se prý na to vše musel napřed posilnit panákem.

Češi nejsou xenofobní, jejich prezident ano

„Pan prezident má naprostou pravdu. Češi nejsou xenofobní. Jejich prezident ano,“ vyjádřil se pak pro ParlamentníListy.cz Schwarzenberg k Zemanově projevu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Olga Böhmová

Mgr. Róbert Šlachta byl položen dotaz

Spojíte se s SPD?

Půjdete do voleb společně? A co po volbách, umíte si s SPD představit koalici? Ještě by mě zajímalo, kdo za vás bude vlastně kandidovat? Nikoho jiného než vás neznám.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Přišel Fiala, vyletěly potraty. Propad porodnosti po vakcíně. Sněmovna se otřásala

20:37 Přišel Fiala, vyletěly potraty. Propad porodnosti po vakcíně. Sněmovna se otřásala

Premiér Fiala se na podzim smál, když poslanec Vladimír Zlínský vznesl interpelaci, zda vláda nějak …