Ukázal mimo jiné například to, že mladší děti (v tomto případě ve věku 12 až 15 let) považují peníze za výtah k dospělosti. I když utrácejí spíš za dobné věci, hlídají si bedlivě všechny slevy. jejich cílem je být bohatý, mít dům a auto.
Průměrná týdenní útrata studentů ve věku 12 až 26 let je, jak průzkum ukazuje, 1 066 korun. Zatímco však mladí ve věku 12 až 17 let utratí týdně zhruba 296 korun, od 18 od 26 let je to 1440 korun. Pokud jim peníze dojdou, nejčastěji si půjčují u rdičů. případně u bank. nebankovní instituce v tomto věku odmítají zcela.
S hospodařením s penězi pak souvisí i to, jaký vztah má rodina, v které dítě (mladý člověk) vyrůstá, ke kapesnému. Podle 40 procent dotazovaných by mělo být dětem vypláceno už od nástupu do školy. Třetina rodičů se však přiklání k výplatě kapesného až od druhého stupně základní školy, každý pátý dotázaný se domnívá, že kapesné dítěti náleží až od střední školy či učení. Dobrou zprávou je to, že kapesné odmítají úplně pouhé čtyři procenta rodičů.
Čtěte také:
Přes to, se však tři čtvrtiny rodičů domnívají, že vstupem na vysokou školu by mělo být automatické pro mladého člověka to, že bude chodit na brigády.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Alena Hechtová