„My máme velkou síť onkologických center, kam přicházejí ti nejvážněji nemocní. A ti tu nejnáročnější péči dostanou vždy. Já si myslím, že organizace péče je na evropské úrovni a že některé státy by nám ji mohly i závidět,“ myslí si Vorlíček.
Oproti například USA také poskytujeme kvalitní péči plošně. „Spojené státy americké mají řadu špičkových onkologických ústavů, které jsou nejlepší na světě. To ale neznamená, že se tam mohou léčit všichni. Plošně je na tom Česká republika velmi dobře,“ uvedl.
Kuřáci ať platí víc
Souhlasí s tím, aby byla výše zdravotního pojištění diferencována v závislosti na životním stylu a návycích lidí. „Já s tím strašně souhlasím. A už dlouho to hlásám. K člověku by mělo být přistupováno jako k pojištění automobilu. Člověk by měl mít bonus, pokud se chová dobře. Ten, kdo kouří a chová se rizikově, ať platí víc,“ prohlásil s tím, že by ale byl problém s dokazováním.
Předseda onkologické společnosti také prozradil, že má skeptický postoj k protonovému centru, které bylo otevřeno v Praze. „Od roku 2006, kdy se poprvé mluvilo o výstavbě, naše společnost říkala, že se protonové centrum neuplatní v České republice dostatečně, protože pacientů bude málo, a že spíše potřebujeme peníze na kvalitnější zařízení. Teď se centrum postavilo, má obrovskou kapacitu, ale tu čeští pacienti nenaplní,“ obává se Vorlíček.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: lze