Pokrytectví v „bitvě o Rozhlas“? Chtějí apolitická média, ale přitom tlačí na politiky. Svět takhle nefunguje, obořila se na „křiklouny“ známá analytička

19.12.2018 13:42 | Zprávy

Zase slyšíme o ohrožení veřejné služby, nebo dokonce o normalizaci. Šílenství vyvolalo neprodloužení smlouvy řediteli stanice Českého rozhlasu Vltava. Komentátorka Irena Ryšánková se nad tímto vyhazovem a mediální odezvou zamyslela v kontextu propouštění v brněnském Zetoru.

Pokrytectví v „bitvě o Rozhlas“? Chtějí apolitická média, ale přitom tlačí na politiky. Svět takhle nefunguje, obořila se na „křiklouny“ známá analytička
Foto: screen: FCB
Popisek: Petr Fischer

Hesla o normalizaci a ohrožení veřejné služby slyšíme podle Ryšánkové vždy, když se „kamarádovi něco stane“. A v tu chvíli jdou obvykle stranou všechny krásné řeči, které se do té doby vedly o demokracii.  „Ačkoliv tak strašně chtějí odpolitizaci veřejné služby, jsou první, kteří začnou psát rozhořčené dopisy politikům, kteří ale přece vůbec nemají co zasahovat do manažerských rozhodnutí šéfů veřejnoprávních médií,“ poznamenává komentátorka.

Když nejde o ideového spřízněnce, nikoho nedojme ani kolektivní propouštění v předvánočním čase, které se nyní děje v brněnském Zetoru.

Místo toho se teď podepisují petice za rozhlasového ředitele, kterému skončila smlouva. „K petentům se připojil ředitel Národní galerie Fajt, jehož profesura se zastavila na neschopnosti dodat dostatečné vědecké a odborné výsledky a rektor olomoucké univerzity, na níž se i za podpory rozhlasu provozuje studium médií. Ve městě, v němž žádná média nesídlí,“ připomíná Ryšánková, kdo všechno se na vděčné akci rád přiživí.

„Novinkou je však to, že nátlaku podepisovačů podlehli i senátoři, a ‚zcela v nejlepších intencích normalizace a podle jejího vzoru zavolali si generálního ředitele rozhlasu na koberec, aby mu vysvětlili, že takhle soudruhu ne‘,“ píše Ryšánková.

Ať má chuť si kdokoliv vykřičet cokoliv, musí se podle ní petenti smířit s tím, že ředitel rozhlasu má personální otázky zcela ve své kompetenci.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jav

Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

Myslíte, že za to, že EU zaostává může Euro?

Mě přijde, že jsou to spíš neustálé zákazy a byrokracie, kterou si sama EU podřezává pod sebou větev. Na druhou stranu, jestli má někdo konkurovat třeba USA nebo Číně, nemyslím si, že to může být jeden stát v Evropě, a že EU má svůj smysl, jen se musí vzpamatovat a začít dělat politiku jinak

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Když se to hodí, prosazují lidská práva. Když ne, tak celistvost. Profesor chce skoncovat s dvojím metrem Západu

17:20 Když se to hodí, prosazují lidská práva. Když ne, tak celistvost. Profesor chce skoncovat s dvojím metrem Západu

„Mezinárodní řád založený na pravidlech“, který bývá prezentován jako spojení mezinárodního práva a …