Doležal se ve svých slovech vrací k nálezu Ústavního soudu ve věci zveřejnění fotek zloděje. „Nechápu jej, nerozumím lidským a právním principům, podle nichž dostala práva grázla na ochranu soukromí přednost před právy okradené oběti,“ zmínil Doležal a popsal celý příběh, který je z roku 2011.
Tehdy zloděj odcizil kolo z prodejny bicyklů v Praze. „Měl ale smůlu – nevšiml si, že jej při krádeži zabírá bezpečnostní kamera. Když majitel druhý den krádež zjistil, vytáhl si z videozáznamu kamery záběr zloděje a dal ho na svůj Facebook. Díky tomu byl zloděj brzy dopaden – a když se podíváme na čísla objasněnosti takové drobné kriminality, můžeme snadno předpokládat, že bez zveřejnění zlodějovy fotky by pachatel nebyl nikdy dopaden a původní majitel by svůj stroj nedostal nazpět,“ popsal Doležal.
Jenže pak přišla pokuta od Úřadu na ochranu osobních údajů (ÚOOÚ), majitel se ohradil a městský soud tehdy zkonstatoval to, že zájmy okradeného majitele kola byly důležitější než ochrana soukromí zloděje, jehož fotky se dostaly na síť.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef