Karol Hrádela sepsal na sociální síti Facebook obsáhlé pojednání o tom, zda se může šéf hnutí ANO Andrej Babiš ocitnout i ve vazbě. Na úvod s nádechem ironie zdůraznil, že podle jeho názoru žádné státní orgány nepracují na politickou objednávku.
„Zneužití státní moci pro odstranění nepohodlných osob z politiky vylučuji. Jsem si jist, že naše státní orgány jednají tak, aby nemohlo vzniknout jakékoliv podezření ze zneužití státní moci proti nepohodlným osobám. Určitě by tento závěr potvrdil i ve směru k představiteli ministerstva vnitra v roce 1990 bývalý předseda Sněmovny lidu Federálního shromáždění dr. Josef Bartončík, bývalý kandidát na prezidenta Miroslav Sládek, který nemohl v roce 1998 hlasovat při volbě prezidenta republiky, protože byl zadržen na 17 dnů, a kdy v důsledku této skutečnosti byl zvolen o jeden hlas jiný prezident. Stejně tak nepochybuji, že pád vlády prezidenta Klause nesouvisel s činností státních orgánů a tím, že chtěl nechat odvolat z vlády ministra vnitra, který shodou okolností byl jedním z těch, kdo stál i u zrodu kauzy Bartončík, že je jenom technickou záležitostí, že se tvrzené zahraniční konto jaksi nenašlo. Jsem si jist, že ani ministr Svoboda jako jediný ministr, který byl po revoluci ve výkonu trestu, se nedomníval, že jeho odsouzení souviselo s tím, že prosazoval výplatu finančních náhrad církvím, což bylo výhodné pro církev, jejímž byl členem, ale ne pro jinou nejmenovanou mocnou církev,“ připomněl advokát.
Podobně by se na to prý jistě díval i Jiří Paroubek, když těsně před volbami 2006 světlo světa spatřila tzv. Kubiceho zpráva. O nestrannosti státních orgánů by určitě nepochyboval ani Vít Bárta, pokračoval v ironickém popisu Hrádela. Nikdo zkrátka nepochybuje o tom, že státní orgány postupují podle hesla „padni komu padni“.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp