Pozornost se od Turka obrátila k temnému původu celé aféry

13.10.2025 9:24 | Komentář

Deník N, konkrétně novinářka Zdislava Pokorná, obviňuje Filipa Turka z kontroverzních a nevhodných výroků na sociální síti Facebooku. Turek tvrdí, že příspěvky nenapsal. A objevují se také pochyby, kde Pokorná podklady ke kauze vůbec vzala. Podle komentátora Petra Holce je Deník N „práskací platforma“. „Zkoušejí novou vládu buď zničit, nebo aspoň zformovat podle vlastních mocenských potřeb,“ řekl pro ParlamentníListy.cz o tajných službách a Hradu.

Pozornost se od Turka obrátila k temnému původu celé aféry
Foto: Repro FB
Popisek: Filip Turek

Filip Turek se podle Deníku N měl v minulosti dopustit mnoha nevhodných výroků. Podle nedělního vyjádření šéfa poslaneckého klubu Motoristů Borise Šťastného si ale strana na nominaci Filipa Turka trvá. A dodal, že dnes podají na redaktory Deníku N trestní oznámení za pomluvu, křivé obvinění a neoprávněný zásah do nosičů informací. Také žádá, aby byl zveřejněn zdroj údajných příspěvků.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Karel Šebesta

Michal Zuna byl položen dotaz

Odvolatelnost politiků

Nemyslíte, že je výzva k rezignaci Turka naivní? Že to udělá, když stále chce být ministr? Nemyslíte, že by řešením nejen v tomto případě byla možnost, aby voliči mohli politiky nejen volit, ale také případně odvolat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Rajchl na vnitro, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseKardio , 13.10.2025 9:57:12
A je vyřešeno hned.

|  37 |  1

Další články z rubriky

Na raketu Drábovou vybrali miliony. Jenže se zatím neodlepila od země

18:55 Na raketu Drábovou vybrali miliony. Jenže se zatím neodlepila od země

Na počest zesnulé předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dany Drábové chce iniciativa Dá…