„Vyzývám zastupitelstvo městské části, aby přehodnotilo svoje odmítavé stanovisko, stáhlo žalobu a podpořilo projekt nové záchranářské centrály,“ říká Radek Lacko, pražský radní pro oblast zdravotnictví. Praha se snaží po vzoru ostatních evropských metropolí centralizovat veškerou potřebnou infrastrukturu do jednoho místa, protože v současnosti je 460 zaměstnanců rozptýleno na 21 místech hlavního města.
Podle radního byla lokalita vybrána po dlouhých pěti letech na základě rozsáhlé vyhledávací studie, v níž experti hodnotili parametry jako napojení na dopravní infrastruktury nebo na další složky integrovaného záchranného systému. „Běžný provoz záchranky nijak neovlivní pohodlí místních obyvatel. Naopak trojští získají rychlejší dostupnost akutní zdravotní péče při ohrožení života,“ vysvětluje Radek Lacko. V objektu navíc mají sídlit také ordinace praktických lékařů či lékárna.
Zástupci Tróje naopak upozorňují, že podobné zařízení do vybrané lokality nepatří, považují ji za rozvojové území sloužící k rekreaci. Podle nich jde navíc o záplavovou lokalitu, nelíbila se jim stavba heliportu ani předpokládaná výška budovy.
Argumenty ale Praha odmítá. Prostor pro stavbu centrály záchranky rozhodně nemá rekreační ambice, protože leží v sousedství rušných komunikací, u vyústění tunelového komplexu a vedle areálu betonárky. Město už vyslyšelo žádost městské části a snížilo výšku stavby o patro, nepočítá ani s výstavbou klasického heliportu.
Dnešní jednání ukáže, zda se magistrátu podaří městskou část přesvědčit ke stavbě akutně potřebné stavby.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jav