Podle Kellera mají v podstatě politické strany podobné programy, liší se až při vysvětlování příčin současných problémů, které sužují Evropu. „Strany, které kandidují do Evropského parlamentu, mají v podstatě identická hesla,“ uvedl Keller. „Obsahují boj proti nezaměstnanosti, důraz na pracovní místa pro mladé, protože v některých zemích už jsou označováni za ztracenou generaci, na druhém místě je podpora domácího podnikání, pak respektování různosti a čistota životního prostředí,“ shrnul. Dál pak vysvětloval to, že problém Evropy spočívá i v tom, že hlavními sponzory států jsou zaměstnanci a ne ti, kteří žijí luxusním způsobem života a majetky jen hromadí.
Bohatí žijí na úkor státu
Nepříznivou situaci objasnil Keller na vývoji v příjmech a nakládání s daněmi u lidí v Německu. „Čtyři pětiny vybraných daní v Německu kryjí zaměstnanci, firmy platí jednu pětinu. Vysvětluje se tím, proč nejsou peníze na sociální stát, ale už ani na běžný chod země. Jestliže se zaměstnanci stali sponzory sociálního státu ze stagnujících a klesajících příjmů, nemohou pak zajistit normální fungování státu. Ti, kteří přestávají platit, pak mají v rukou nástroj, jak poštvat střední vrstvy proti sociálně potřebným. Střední vrstvy totiž vidí, na koho platí, ale neví, že důvodem je to, že bohatí se odpojili,“ vysvětloval Keller.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Daniela Černá