Krejčí v rozhovoru s publicistkou Veronikou Sušovou-Salminen sdělil, že proběhnuvší summit dvou mocností lze považovat za úspěch. „Na rozdíl od většiny komentátorů, si myslím, že to v dané chvíli nešlo udělat. Co tam bylo důležité? Strategická stabilita. Tyto dvě velmoci se vrátily ke kontrole zbrojení. To by mohlo napomoci zklidnění situace, zmenšení nervozity. Druhý faktor, který byl důležitý a nezazněl příliš výrazně, byl, že se USA vyslovily pro to, aby se hledala mezinárodní pravidla pro pohyb v kyberprostoru.“ Vysvětloval Krejčí. Čína a Rusko podle něj přitom už před několika lety navrhovaly, aby se mezinárodní právo kyberprostorem zabývalo. Připomněl také, že prezident Putin se vyjádřil v tom smyslu, že nejvíc kyberútoků a narušení přichází právě ze Spojených států a Kanady.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: AZy