Působil jste profesně jako učitel na základní, střední i vysoké škole. Před pořádáním výstražné studentské stávky Vyjdi ven jste v první polovině března vyjádřil na sociální síti mladým lidem podporu. Jaké nyní máte dojmy poté, co se akce uskutečnila? Objevují se kontroverzní názory třeba proto, že někde se na iniciativu napojili i politici...
Musím to trošku srovnat s generální stávkou z roku 1989, kterou si samozřejmě pamatuji. Mně tehdy bylo jedenáct let a chodil jsem do základní školy. Probíhalo to podobně a bylo to v pořádku. Pokud studenti cítí potřebu vyjádřit svůj názor, tak jej vyjádří.
Když jim vyjádří podporu nějaký politik, tak důležité je, že oni se rozhodli a oni chtějí vyjádřit svůj názor. Že se připojí politici, kteří mají shodný názor, je v pořádku. Není to to důležité na stávce. To vyjádření názoru z jejich strany považuji vlastně za hodnotné.
Vy se domníváte, že situace v české společnosti je nyní srovnatelná s rokem 1989?
To bych neporovnával. Rozhodně bych nesrovnával režim v roce 1989 s tímto, to ne.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Lucie Bartoš