Vedení města si od tohoto úsporného režimu slibuje, že ušetří minimálně patnáct procent na spotřebě energie. „Situace je nepředvídatelná,“ naznačuje starosta Belit Onay (Zelení), že příprava na nedostatek plynu je namístě.
Původní zdroj ZDE.
„Jde o každou kilowatthodinu a o to, abychom před omezeními ochránili kritickou infrastrukturu, jako jsou školky, školy, domovy důchodců či kliniky,“ dodal.
Nejde však o jediná omezení. Městské budovy v Hannoveru prý budou od 1. října do 31. března vytápěny maximálně na dvacet stupňů. V prostorách, jako jsou například chodby, technické místnosti či sklady, bude teplota dokonce jen mezi deseti a patnácti stupni. Všude přestane téct teplá vody a k mytí rukou bude muset stačit studená.
„Neděláme si legraci. Je to vážné a doufáme, že další společnosti budou následovat náš příklad,“ uvedl Onay. Zakázáno bude také používání mobilních klimatizací a topných těles. Zredukuje se počet tiskáren, ledniček či jiných elektronických přístrojů.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.