Roman Prymula už nevede ústřední krizový štáb. Místo toho řídí tým třiceti expertů, kteří připravují opatření na tzv. chytrou karanténu a promýšlejí, jak bojovat s pandemií koronaviru podle toho, jak se mění situace v jednotlivých krajích. V týmu působí zástupci Ministerstva vnitra, Ministerstva obrany, zástupci hasičů, policistů i hygieniků.
„Agenturu vojenského zdravotnictví zastupuje lékař a generál Zoltán Bubeník, centrální nákupy má na starosti Marek Brosche, obchodní náměstek z Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Spolu s nimi pracují i šéfka středočeských hygieniků Jarmila Rážová či vládní zmocněnec pro IT Vladimír Dzurilla,“ napsal server Lidovky.cz.
Vojáci tvoří asi polovinu týmu plukovníka Prymuly.
Tým se bude snažit mimo jiné zjistit i to, jak moc je společnost promořená virem, to znamená kolik lidí má nebo prodělalo nemoc Covid-19, aniž byli zachyceni hygienou.
Kromě toho také členové týmu bojují proti lživým zprávám o koronaviru.
Armáda na sociální síti Twitter popsala, proč je dobré souhlasit s poskytnutím dat od bank a mobilních operátorů hygienikům. Snáz se tak zjistí, s kým se opravdu člověk potkal, kde se pohyboval. Pokud nakažený občan nesouhlasí s poskytnutím dat, hrozí, že si nevzpomene na úplně všechna místa, kde se pohyboval posledních pět dní.
Chcete se dozvědět co je to chytrá karanténa? Zde je krok za krokem vysvětlena.#spolutozvladneme pic.twitter.com/0wMRhcyd7y
— Ministerstvo obrany (@ObranaTweetuje) April 2, 2020
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp