Putin má vystoupit s důležitým projevem o Ukrajině. Předtím udeřil na USA

20.09.2022 19:46

Ruský prezident Vladimir Putin zřejmě během úterý promluví k národu. Vyjádřit by se měl k referendům o připojení separatistických území na jihu a východě Ukrajiny k Rusku. Šéf Kremlu dnes také obvinil Spojené státy, že se snaží udržet dominantní postavení ve světě a vše ovládat. Zástupcům zbrojního průmyslu nařídil posílit zbrojení.

Putin má vystoupit s důležitým projevem o Ukrajině. Předtím udeřil na USA
Foto: Oficiální stránky ruského prezidenta
Popisek: Ruský prezident Vladimír Putin

„Prezident Vladimir Putin může v úterý 20. září promluvit o referendech na území Luhanské lidové republiky, Doněcké lidové republiky, Chersonské a Záporožské oblasti. RBK o tom řekly tři zdroje blízké prezidentské administrativě. Projev se očekává do konce dne; co přesně hlava státu řekne, zdroje RBK neupřesnily,“ uvedl web ruské stanice.

Referenda byla v úterý kvapem vypsána na termín od pátku do příštího úterý, uvedla ruská stanice RBK s odvoláním na zdroje blízké Kremlu.

Ruský vůdce obvinil v úterý USA, že chtějí dominantní postavení. Na setkání s novými velvyslanci v Moskvě Putin řekl, že „postup k multipolárnímu světu naráží na odpor těch, kteří se snaží udržet svoje výsadní postavení v mezinárodních záležitostech a ovládat všechno – Latinskou Ameriku, Evropu, Asii a Afriku,“ řekl Putin.

Zástupcům zbrojního průmyslu v souvislosti s válkou na Ukrajině pak nařídil zvýšit produkci. „Ruské zbraně prokázaly v bojích svoji efektivitu,“ prohlásil s tím, že Rusko by mělo zkoumat západní zbraně.

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: nab

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Jak se vám se Svobodou jedná?

Zdá se, že má problém se s ostatními dohodnout. Za mě je to strašně arogantní člověk, osobně ho sice neznám, ale když ho vidím, tak na mě působí jak červený hadr na býka

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Donutit vládu, aby padla. Jan Skalický tuší, kdy se opozice přestane hádat

22:52 Donutit vládu, aby padla. Jan Skalický tuší, kdy se opozice přestane hádat

Jak bude vypadat tým odborníků, který slíbili občanům organizátoři na Václavském náměstí? Je reálné,…