Jindřich Rajchl upozornil na „omyl“ televizní stanice ABC, která do vysílání formulových závodů promítla volební výstup z prezidentských voleb s už připravenými výsledky. „Lokální pobočka televize ABC vysílala v neděli závody formule 1 z Mexika, když se jí na obrazovku vloudila ,technická chybička‘ spočívající v titulku uvádějícím volební výsledek v klíčovém státě Pennsylvánii mezi Donaldem Trumpem a Kamalou Harrisovou,“ napsal na Facebooku Rajchl.
A hned dodal vysvětlení televize. Prý to byl test náhodně vygenerovaných čísel, který se na obrazovku dostal omylem. „Prý se jednalo jen o test náhodně vygenerovaných čísel, jenž se omylem dostal na obrazovku. Jak jinak, že?“ poznamenal ironicky Rajchl.
A komu předvolební výsledky samotných voleb v televizi ABC přisoudily vítězství? „Asi málokoho překvapí, že v tomto ,testu‘ jako na potvoru zvítězila Kamala Harrisová,“ nevychází z údivu Jindřich Rajchl.
Při přenosu závodu formulí 1 v Mexiku se skutečně objevily výsledky voleb. Kamala Harrisová na slidu televize ABC získala 52 %, a to po sečtení všech volebních obvodů, bylo k vidění během přenosu závodů. Příznivci Donalda Trumpa hned volali, že se jedná o přípravu podvodu na volbách. Na což demokraté odpověděli tím, že si Trump připravuje půdu pro zpochybnění výsledků voleb, až samotné volby skutečně prohraje, informoval server Daily Mail.
Z přenosu televize ABC
Jenže to by byla jen jedna noha na stole. A tak Jindřich Rajchl poukázal na další „omyl“ před volbami do Bílého domu. Čínský student odvolil ve volbách, aniž byl držitelem amerického občanství. Sám se k tomu bezelstně přiznal dalších chováním. Následně byl obviněn z křivé přísahy a pokusu volit jako neoprávněný volič. „No a aby toho nebylo málo, tak v Michiganu si pro změnu zavolil čínský student, který není občanem USA. Byl sice obviněn z trestného činu, ale jeho hlas bude stejně započítán,“ napsal Rajchl.
Čínský student podepsal dokument, kde se prohlásil za amerického občana. Následně korespondenčně odvolil. Později si nejspíš svůj hlas pro jednoho z kandidátů rozmyslel a požadoval po úředníkovi stažení svého hlasu. Úředník následně kontrolou zjistil, že student není občanem USA a volit nemůže. Hlas odevzdaný při volbách je anonymní, takže stažení neoprávněného hlasu studenta i přes odhalení nebylo možné.
„Docela by mě zajímalo, kolik cizinců tímto způsobem odhlasuje, aniž si toho někdo všimne. A to už vůbec neřeším takové drobné detaily, jako jsou hlasy voličů, kteří jsou v bezvědomí či dávno po smrti,“ zajímalo Jindřicha Rajchla.
I když byla korespondenční a předběžná volba v USA před covidem spíše výjimkou, covidové roky vše změnily. Souboj mezi Joem Bidenem a Donaldem Trumpem byl významně ovlivněn právě korespondenčními hlasy. Letošní volby nejsou výjimkou. Do voleb zbývají tři dny, odvoleno už má ale přes 66 milionů Američanů (a jeden čínský student).
Jindřich Rajchl ironicky poukazuje na to, že volby v USA jsou křišťálově čisté a jen pomatený konspirátor by jejich čistotu zpochybňoval. „Ale nemějte strach – volby v USA jsou přece křišťálově čisté, a kdo je zpochybňuje, ten je okamžitě označen za pomateného konspirátora,“ napsal na Facebooku Rajchl.
„Všichni přece víme, že k falšování dochází jen tam, kde to nedopadne tak, jak si liberální kruhy ze Západu přejí,“ dodal Rajchl jízlivou poznámku.
„Tohle bude fakt velká zábava…,“ zakončil svůj komentář Jindřich Rajchl, předseda strany PRO.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Marian Kučera