Fida se ve zkratce pozastavoval nad tím, proč byl osmnáctiletý afghánský migrant, který se pokusil ve Vídni znásilnit o tři roky starší ženu, po krátkém zadržení propuštěn na svobodu. „Jak je možné, že ho po takovém činu zase pustili?“ podivoval se Fida ve svém krátkém videu, které natočil při jízdě automobilem. V době natáčení videa měl na sobě tričko s logem společnosti GWS Krankenbeförderung GesmbH, kde působí jako řidič ambulance.
To se mu také nakonec stalo osudným. Jeho asi minutu a půl trvající video mělo totiž obrovský uspěch a do dnešního dne jej zhlédlo přes 100 000 lidí. Další tisíce lidí potom video sdílely na svých facebookových profilech. Ovšem na zaměstnavatele Fidy video žádný velký dojem neudělalo. Spíš tomu bylo přesně naopak. Společnost se od jeho „rozhněvaného videa“ distancovala ve svém oficiálním prohlášení.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Josef Provazník