V nejchudším regionu republiky je skutečně velkou odvahou, když matky od dětí pustí pracovní místo, zvláště pokud své zaměstnání braly jako poslání a koníčka. Několik takových dnes v Mostě je. Řada zaměstnankyň městského Střediska volného času musela pod nátlakem či po psychickém vyčerpání opustit svou práci s dětmi. Pokud nesehnaly nové uplatnění, uznal jim úřad práce jen zkrácenou podporu, než na kterou by měly standardně nárok při klasické výpovědi. Jsou brány na roveň těm, kteří se práci vyhýbají, jak uvedla jedna ze zaměstnankyň, která v předešlých měsících opustila organizaci.
Za vším měla být ředitelka zmíněné organizace Eva Kejřová, která se po dobu až tří let od svého nástupu do funkce měla dopouštět bossingu, tedy šikanujícího chování ke svým podřízeným, z nichž někteří dokonce skončili v léčebném režimu. Politici, na které se někteří jednotlivci obrátili již loni, však prý problém dlouho neviděli. Až doteď. Koncem tohoto týdne se vedení města rozhodlo vyhlásit konkurz na nového šéfa své organizace pro děti. Pachuť nespravedlnosti a touha po potrestání ze strany politiků, to v myslích dotčených lidí zůstává.
„Ponižování, křičení a urážky ze strany ředitelky. Já dospělá osoba jsem začala zvracet a chození do práce bylo pro mne stresující. Po dohodě s manželem jsem se rozhodla odejít. Plnila jsem vše, co mi paní ředitelka řekla, jen aby mě pustila dohodou,“ popsala jedna z dnes již bývalých pracovnic, proč magistrát nedostal původní znění výpovědí z pracovních poměrů. Na odbor školství se dostala vždy až ředitelkou přepracovaná výpověď dohodou, bez skutečných důvodů, které byli zaměstnanci nuceni změnit. Postižení se vesměs báli dávat oficiální stížnosti, jelikož již pracují v jiných organizacích města a strachovali se z případné odvety, nebo novou práci dosud nenašli.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Lucie Bartoš