„Již 30 let se věnuji problematice osob se zdravotním postižením, jejichž práva a zájmy hájím v oblasti tvorby legislativy, tedy na té nejvyšší úrovni. Národní radu osob se zdravotním postižením ČR zastupuji v rámci Vládního výboru pro zdravotně postižené občany, Podvýboru pro sociální služby a osoby zdravotně postižené, Řídícího výboru Národního rozvojového programu Mobility pro všechny, Zdravotně sociální komise předsednictva Svazu měst a obcí ČR a v Pacientské radě Ministerstva zdravotnictví ČR. Mimo to, jsem externím odborným poradcem v sociální komisi KDU-ČSL a občas připravuji odborné materiály pro ČSSD a ANO,“ začal zeširoka Krása.
- Celý příspěvek Václava Krásy najdete ZDE.
„Je politováníhodné, že SPD v Praze byla jediná strana, která se na mne a na NRZP ČR obrátila s žádostí o témata pro svůj volební program pro osoby se zdravotním postižením. Témata jsme dodali a jsou v programu této strany. Kdyby se na nás obrátila kterákoliv jiná politická strana, tak bych jim určitě také nabídl témata pro jejich volební program,“ poznamenal s tím, že Národní rada osob se zdravotním postižením komunikuje se všemi stranami, jež se snaží přispět k zlepšení života lidí se zdravotním postižením.
„Z tohoto důvodu není mým úkolem činit rozdíly a rozhodovat, komu odbornou radu poskytnout a komu nikoli, protože mým cílem a cílem Národní rady osob se zdravotním postižením ČR je hájit práva a zájmy osob se zdravotním postižením. Podpořil jsem zájmy zdravotně postižených občanů, nikoli zájmy politické strany,“ zdůraznil Krása.
- Psali jsme ZDE.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef