Schůzi o Fridrichové zpestřila její fotka. Jak to bylo doopravdy

20.08.2024 16:45 | Reportáž

Při pondělní mimořádné schůzi Rady ČT ke zrušení pořadu 168 hodin vystupovali někteří radní tak, jako kdyby se cítili být manažersky nadřazeni generálnímu řediteli. Odvolávali se také na veřejnost, kterou ovšem s výjimkou pár desítek „chvilkařů“ demonstrujících před budovou České televize, konec 168 hodin příliš netrápí. „Pro mě to není spor generálního ředitele a Nory Fridrichové, pro mě to je hledání pravdy a otázka toho, kdo a jak moc lže, o čem si vymýšlí,“ konstatoval při jednání Vlastimil Ježek, jeden z iniciátorů konání mimořádné schůze.

Schůzi o Fridrichové zpestřila její fotka. Jak to bylo doopravdy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Mimořádné jednání Rady České televize kvůli ukončení pořadu 168 hodin

Průběh pondělního mimořádného jednání Rady České televize ohledně zrušení pořadu 168 hodin popsala některá média poněkud v rozporu s realitou. Pro první usnesení, že Rada České televize bere na vědomí informaci generálního ředitele o zrušení pořadu 168 hodin, hlasovalo 10 radních, 1 byl proti a 5 se zdrželo. Nešlo tedy o těsnou většinu, jak se také někde objevilo. A to už vůbec neplatí pro druhé usnesení, v němž Rada ČT žádá generálního ředitele Jana Součka o předložení vysílacího schématu publicistiky do 10. září a o informaci, čím bude pořad 168 hodin nahrazen. V tomto případě bylo hlasování dokonce jednomyslné, pro přijetí tohoto usnesení zvedlo ruku všech 16 přítomných radních.

Na tři a půl hodinovém jednání, o které požádalo předsedu Karla Nováka osm z 18 členů Rady České televize, se velice často iniciátoři této schůze odvolávali na veřejnost, kterou zastupují, a tudíž se jejím jménem ptají na okolnosti i důvody, proč ke zrušení pořadu došlo. Na veřejnost se odvolávala i moderátorka Nora Fridrichová, které radní dopřáli výsadu posledního slova na závěr schůze. „Myslím si, že ta argumentace, takhle tvrdá a takhle nás odsuzující, se koná jenom z toho důvodu, že tím vysvětlujete konec 168 hodin. Protože to dosavadní vysvětlení působí – řekněme – ne zcela pevně. A zdá se, že veřejnost má trochu problémy ho přijmout,“ konstatovala Nora Fridrichová.

Za veřejnost se nemůže vydávat pár desítek „chvilkařů“

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jiří Hroník

Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

Myslíte, že za to, že EU zaostává může Euro?

Mě přijde, že jsou to spíš neustálé zákazy a byrokracie, kterou si sama EU podřezává pod sebou větev. Na druhou stranu, jestli má někdo konkurovat třeba USA nebo Číně, nemyslím si, že to může být jeden stát v Evropě, a že EU má svůj smysl, jen se musí vzpamatovat a začít dělat politiku jinak

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

čím bude pořad 168 hodin nahrazen?, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseVencaVida , 20.08.2024 17:32:36
Je-li něco shnilého, je potřeba to nahrazovat? Není lépe to vyhodit? A jak bude tato šaráda korespondovat s připravovaným zákonem o rozvázáním PP bez udání důvodu?

|  15 |  0

Další články z rubriky

Češi, braňte si hotovost, vyzývá Švihlíková. Světová ekonomika se mění

20:40 Češi, braňte si hotovost, vyzývá Švihlíková. Světová ekonomika se mění

Ilona Švihlíková, známá česká ekonomka, vyhlíží ve světové ekonomice velkou věc. Nástroj, s nímž lze…