Průběh pondělního mimořádného jednání Rady České televize ohledně zrušení pořadu 168 hodin popsala některá média poněkud v rozporu s realitou. Pro první usnesení, že Rada České televize bere na vědomí informaci generálního ředitele o zrušení pořadu 168 hodin, hlasovalo 10 radních, 1 byl proti a 5 se zdrželo. Nešlo tedy o těsnou většinu, jak se také někde objevilo. A to už vůbec neplatí pro druhé usnesení, v němž Rada ČT žádá generálního ředitele Jana Součka o předložení vysílacího schématu publicistiky do 10. září a o informaci, čím bude pořad 168 hodin nahrazen. V tomto případě bylo hlasování dokonce jednomyslné, pro přijetí tohoto usnesení zvedlo ruku všech 16 přítomných radních.
Na tři a půl hodinovém jednání, o které požádalo předsedu Karla Nováka osm z 18 členů Rady České televize, se velice často iniciátoři této schůze odvolávali na veřejnost, kterou zastupují, a tudíž se jejím jménem ptají na okolnosti i důvody, proč ke zrušení pořadu došlo. Na veřejnost se odvolávala i moderátorka Nora Fridrichová, které radní dopřáli výsadu posledního slova na závěr schůze. „Myslím si, že ta argumentace, takhle tvrdá a takhle nás odsuzující, se koná jenom z toho důvodu, že tím vysvětlujete konec 168 hodin. Protože to dosavadní vysvětlení působí – řekněme – ne zcela pevně. A zdá se, že veřejnost má trochu problémy ho přijmout,“ konstatovala Nora Fridrichová.
Za veřejnost se nemůže vydávat pár desítek „chvilkařů“
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jiří Hroník