Podle Vondry měla česká vláda aspoň zkusit hrát o čas. „Představa, že těch pět zadržovaných v Libanonu bylo bezprostředně ohroženo na životě, když tady v pankrácké věznici seděl Alí Fajád, je dost naivní,“ řekl Vondra serveru Echo 24. Podle něj měl Fajád pro libanonský Hizballáh podstatně větší cenu než všech pět Čechů dohromady. „Dalo se dál držet Fajáda v pankrácké věznici, nepouštět ho ani ho Američanům nevydávat, a zároveň se s partnerskými zpravodajskými službami bavit, jestli se ta situace nedá řešit jinak než totálním stažením ocasu, ke kterému v posledních dnech došlo,“ vysvětlil Vondra svůj názor na celou věc.
Celý text je ZDE
Případ je podle něj „obrovský průšvih“, zvlášť ve spojení s úniky informací z prostředí tajných služeb o výši výkupného, které český stát zaplatil za propuštění dvou mladých Češek zadržovaných v Pákistánu. Podle Vondry jde v tomto případě o „babišovský manévr“.
Co tím konkrétně myslel? Prý PR operaci, která se z toho snaží vytěžit okamžité zisky bez ohledu na středně- a dlouhodobé následky. Ty budou prý strašlivé. „Budeme vydíratelní zločinci a teroristy a nikdo ze spojeneckých tajných služeb s námi nebude chtít spolupracovat. Mám podezření, že babišovská část vlády z toho chtěla vytěžit popularitu. A doufám, že je to i lekce pro amerického velvyslance, který se tu rok choval jako Babišův velký přítel a neváhal ho navštěvovat na party v Čapím hnízdě,“ dodal Alexandr Vondra.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vam