Luboš Xaver Veselý na úvod ministra pochválil, že tuhle cestoval po dálnici D1 a provoz na ní byl plynulý. „Začíná to být jako v Německu,“ zaznělo z úst moderátora. Ale potom ministrovi připomněl jeho slavné věty o tom, jak doufal, že v prosinci ještě nebude sněžit, ale on bohužel přišel kalamitní sníh. Toto vyjádření přišlo Veselému velmi neobratně. A Ťok se hned začal bránit.
„Ale to jsem nikdy neřekl, to je kouzlo české mediální scény, to je virtuální věta. Já jsem řekl, že jsme museli té firmě dát šanci až do toho 16. (prosince) a že jsme podle statistik doufali, že do té doby nenapadne kalamitní sníh,“ prohlásil šéf resortu dopravy, přičemž na slovo kalamitní položil velký důraz. „A editor z Novinek slovo ‚kalamitní‘ vyškrtl a napsal, ‚ministr si myslel, že nebude sněžit‘.To je taková nádherná zkratka, kvůli které jsem dneska možná slavný, ale kvůli něčemu, co jsem nikdy neřekl,“ zlobil se Ťok.
Firma s dálnicí D1 neudělala to, co měla. stát s ní proto smlouvu ukončil a teď dojde k pravděpodobně vleklému soudnímu sporu. „Včera jsem se s úžasem dozvěděl, že za to, co tam provedli, chtějí od státu ještě 780 milionů. Nevím za co,“ kroutil hlavou člen vlády.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp