Soud v Bruselu udeřil na belgickou vládu: Musíte přijmout děti bojovníků z Islámského státu

12.12.2019 18:14 | Zprávy

Bruselský soud nařídil vládě Belgie, aby ze syrského uprchlického tábora přijala deset dětí, které se narodily bojovníkům Islámského státu a jejich manželkám s belgickým občanstvím. Pokud tak vláda neučiní, bude čelit vysokým sankcím. Proti verdiktu se může odvolat.

Soud v Bruselu udeřil na belgickou vládu: Musíte přijmout děti bojovníků z Islámského státu
Foto: tan
Popisek: Ilustrační fotografie

Podle informací serveru Novinky.cz soud nařídil, že děti musejí být deportovány do Belgie do šesti týdnů. Deset dětí ve věku od sedmi měsíců do sedmi let se narodilo rodičům s belgickým občanstvím, kteří bojovali v řadách IS. Vláda podle nařízení soudu musí dětem zařídit potřebné doklady a přivézt je do Belgie, jinak zaplatí za každé dítě pokutu 5 000 eur (asi 127 000 korun) denně do doby, než budou přivezeny. Vláda se ale ještě může odvolat.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jma

Mgr. Bc. Hubert Lang byl položen dotaz

Vyšetřovací komise

Zajímalo by mě, zda za členství v komisi berou poslanci nějaké příplatky? Protože jinak nechápu, k čemu je zřizujete. Ukažte mi nějako vyšetřovací komisi, která něco vyřešila.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Přišel Fiala, vyletěly potraty. Propad porodnosti po vakcíně. Sněmovna se otřásala

20:37 Přišel Fiala, vyletěly potraty. Propad porodnosti po vakcíně. Sněmovna se otřásala

Premiér Fiala se na podzim smál, když poslanec Vladimír Zlínský vznesl interpelaci, zda vláda nějak …