Speciální lekce pro migranty navrhují němečtí Židé. Měly by je odnaučit antisemitismu

07.11.2018 21:39 | Zprávy

Kurzy, v nichž by se muslimští migranti odnaučili antisemitismu, nyní navrhuje přední židovská organizace v Německu. Reaguje tím na stovky loňských incidentů, které mají antisemitské pozadí. Docílit tím chce především i zabránění jeho dalšímu šíření v zemi, z něhož Židé viní také krajně pravicovou Alternativu pro Německo.

Speciální lekce pro migranty navrhují němečtí Židé. Měly by je odnaučit antisemitismu
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: antisemitismus

Antisemitismus mezi muslimskými přistěhovalci je pro Německo čím dál větší hrozbou, protože se tito lidé v zemi postupně usazují. „Leží před námi problém arabsko-islámského antisemitismu. Mnoho z příchozích ovlivnily režimy, kde je antisemitismus součástí vládní politiky a židovský stát podle ní nemá nárok na existenci,“ varoval viceprezident Centrální rady Židů v Německu Abraham Lehrer.

Když lidé přestanou přemýšlet o získání bydlení nebo práce, začnou vyjadřovat své názory, zdůraznil Lehrer nárůst antisemitské rétoriky mezi imigranty. V integračních hodinách by se prý vyučovaly základní hodnoty Německa, jako jsou demokracie či zacházení se ženami v naší společnosti.

Lehrer je přesvědčen o tom, že nárůst antisemitské rétoriky v Německu úzce souvisí se vzestupem krajně pravicových hnutí. Současné klima v zemi totiž Lehrer přirovnává ke konci Výmarské republiky, kdy hospodářská krize v roce 1929 postupně umožnila nástup Adolfa Hitlera a jeho nacistické strany k moci. 

Zároveň se kurzy mohou brát za jakousi odezvu na několik set antisemitských útoků, jež se v průběhu letošního roku odehrály v Německu. Ty podle německého ministerstva vnitra mají ve většině případů na svědomí pravicoví extremisté. „Jsme znepokojení šířením antisemitismu. Stále se setkávám s názory, že Židé ovládají televizi nebo finanční svět,“ říká Lehrer s tím, že se vláda nedokázala vypořádat s projevy antisemitismu. Jako příklad připomíná srpnový pochod neonacistů v Chemnitzu (Saské Kamenici).

Původní zdroj ZDE.

Krajně pravicová Alternativa pro Německo (AfD) se otevřeně k antisemitismu nehlásí, podle Lehrera však pomohla s jeho vzestupem v zemi. „Přinejmenším prý vytváří platformu, kde může antisemitismus růst a otevřeně se projevovat. Strana je například proti obřízce či rituální porážce,“ upřesnil Lehrer a dodal, že strana přispívá k tomu, že lidé považují antisemitské postoje za normální. AfD s takovým názorem nesouhlasí a důrazně popřela, že by propagovala antisemitské myšlenky.

 

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

MUDr. Ivo Trešl byl položen dotaz

očkování

Vážený pane doktore, ráda bych využila možnosti se vás zde zeptat na jednu věc. Když se nechám očkovat proti černému kašli, znamená to, že ho nemůžu dostat nebo je to jak s vakcínou proti covidu? A ještě na jak dlouho mě případně očkování proti nákaze ochrání? A když už jsem nakousla téma covid, pro...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Trump jmenoval dalšího klíčového muže. Zastánci Ukrajiny se mračí

10:17 Trump jmenoval dalšího klíčového muže. Zastánci Ukrajiny se mračí

Je známo další jméno, které bude definovat americkou zahraniční i obrannou politiku. Donald Trump oz…