Stížnost na vystupování Wollnera. „Ten archivář Šustek“, kterého zesměšňoval, píše Radě ČT

19.10.2020 17:45 | Zprávy

Srpnové šestihodinové zasedání Rady České televize, na kterém se rozebírala činnost Reportérů ČT, může mít další dohru. Ozval se totiž archivář Vojtěch Šustek, o kterém se v průběhu jednání nevybíravě vyjadřoval pozvaný redaktor Marek Wollner, a žádá na jednání Rady stejný prostor. Učinil tak v dopise předsedovi Rady ČT, který ParlamentníListy.cz mají k dispozici.

Stížnost na vystupování Wollnera. „Ten archivář Šustek“, kterého zesměšňoval, píše Radě ČT
Foto: Repro XTV
Popisek: Novinář Marek Wollner

Více než hodina z tehdejšího jednání Rady ČT byla věnována dvojici reportáží Reportérů ČT ke kauze „udavačka z Lidic“. Tu přišel osobně hájit dramaturg Reportérů Marek Wollner, společně se šéfem zpravodajství Zdeňkem Šámalem a jedním z redaktorů, který se ale nakonec vůbec nedostal ke slovu.

Wollner se Radě uvedl sebevědomým prohlášením „Jestli se neurazíte – já si to budu stejně dramaturgovat po svým“ a vyzval radního Daniela Váňu, profesí historika, ať se postaví do střižny a zkusí si to.

Pak do své obhajoby zamíchal dramatický výklad svého osobního příběhu, jak dělá dramaturga Reportérů už 16 let, zatímco předtím to každý vydržel tak maximálně dva roky, jak se mu do toho na počátku nechtělo, ale Zdeněk Šámal ho přemluvil, a jak to tak dlouho zvládá jen proto, že vždy fanaticky vyžadoval fakta.

„Nezlobte se, že si to myslím. Ale já si myslím, že jsem dobrej novinář, protože vždy dávám přednost faktům před svými názory,“ chválil se.

Poté v následující hodině hájil historika a germanistu Vojtěcha Kyncla, z jehož knihy reportáže čerpaly a který v nich také vystupoval.

Do kontrastu s ním dal právě Vojtěcha Šustka, archiváře, který Kynclovy objevy rozporoval. „Kdybych měl probírat vlastně jako veškeré lapsy toho archiváře Šustka, tak bych se tady vopravdu zdržel hodně dlouho,“ poznamenal mimo jiné.

K Šustkovi a jeho práci se pak posměšně vyjádřil ještě několikrát. Například o jeho článku, který stanovisko jeho zdroje Vojtěcha Kyncla podstatně zpochybnil, se Wollner vyjadřoval posměšně, že vyšel „ve Slánském obzoru, žádném New York Times“. Ostatní účastníci debaty pak Wollnerovi objasňovali, že Slánský obzor je odborná ročenka, kde vycházejí texty přece jen hlubší, než v denním tisku.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jav

Ohodnocení práce politika

Dobrý den, opakovaně se ukazuje, že ne všichni politici pracují a chodí do práce. Nemyslíte, že by stálo za úvahu, aby všichni politici (poslanci, senátoři i ministři) byly z větší části placeni za odvedenou práci? Třeba za to, jak často se účastní schůzí, hlasování, kolik předloží zákonů apod? Nemy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Koho to Francouzi volili? Zchlazené nadšení. Bylo připomenuto, co Mélenchon všechno chce

22:40 Koho to Francouzi volili? Zchlazené nadšení. Bylo připomenuto, co Mélenchon všechno chce

Výsledky předčasných parlamentních voleb ve Francii vzbuzují na jedné straně oslavy porážky „krajní …