Gatestone Institute v New Yorku je think-tank, který informuje veřejnost především o tom, co před ní údajně mainstreamová média tají. Autorkou následujícího textu, který vyšel 28. listopadu v anglickém originále, je Judith Bergmanová, komentátorka, právnička, politická analytička a vedoucí spolupracovnice Gatestone Institute. Pro českou verzi Gatestone Institute ho přeložil Mikuláš Hrubiško a ParlamentníListy.cz ho publikují v plném znění.
„Švédsko má“, podle prohlášení své vlády z listopadu roku 2015, „feministickou vládu. Genderová rovnost je pro nás základním pilířem našeho snažení na národní i mezinárodní úrovni... V oblasti genderové politiky je hlavním cílem vlády nastolení mocenské rovnováhy mezi ženami a muži, aby mohli formovat společnost a svoje vlastní životy. To je nakonec otázka demokracie a sociální spravedlnosti“.
Ale počkejte. Neměly by ženy žijící pod „feministickou vládou“ – mít přinejmenším možnost – opustit své domovy bez strachu, že se stanou oběťmi sexuálního násilí?
Pachatelé znásilnění pocházejí hlavně ze Středního východu a z Afriky
Podle Švédské národní rady pro prevenci kriminality (Brottsförebyggande rådet nebo zkráceně Brå) bylo švédské policii v roce 2017 ohlášeno 22 000 sexuálních trestných činů, z toho bylo 7 370 znásilnění. To odpovídá v průměru 20 ohlášeným případům znásilnění denně - dvakrát více než v roce 2005. To jsou však jen nahlášená znásilnění. Například v roce 2012 bylo podle Brå ohlášeno policii pouze 20 procent všech znásilnění.
V rozporu s tím, co švédské sdělovací prostředky již léta kážou – že většina znásilnění proběhne v soukromí a je spáchána na obětech, které už před tím své útočníky znaly – je velká většina znásilnění ve skutečnosti spáchána na veřejnosti muži, kteří nikdy předtím svou oběť neviděli, uvádí Brå. Z 843 mužů odsouzených za znásilnění nebo za pokus o znásilnění za posledních pět let podle zprávy Svt Nyheter (Švédská televize) pocházelo 58 procent pachatelů ze zahraničí – ze Středního východu, severní Afriky, jižní Afriky a dalších míst mimo Evropu. Pokud jde o muže odsouzené za pokus o znásilnění, stejně jako o znásilnění, kde se oběť a pachatel předem neznali, bylo 80 procent mužů cizího původu a 40 procent mužů bylo ve Švédsku nejdéle rok.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jiří Hroník