„Není možné hodnotu lidských práv vyměnit za ekonomický prospěch. Myslím si, že míra servility nebyla přijatelná. Bylo to přehnané,“ prohlásil ministr kultury Daniel Herman. „Žádná servilita, přátelství,“ oponoval mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. Ten považuje návštěvu čínského prezidenta za mimořádně úspěšnou a za úspěch naší hlavy státu. „Jak by se poté nazývalo přijetí čínské hlavy státu v USA před Bílým domem či jízda ve zlatém kočáře ve Velké Británii,“ dodal Ovčáček.
„Před Bílým domem mohly ale vlát tibetské vlajky. Bylo porušeno právo na shromažďování,“ uvedl aktivista z organizace Svědomí na prodej Martin Uhlíř. „V žádném případě,“ oponoval Ovčáček.
„Návštěvu čínského prezidenta vnímám jako průlomovou záležitost,“ zastal se přijetí čínského prezidenta senátor a předseda Strany práv občanů Jan Veleba. Pozastavil se nad ničením čínských symbolů v Praze. „A to se stalo právě proto, že ta pompéznost přesáhla určitou míru,“ uvedl k tomu Herman. Dodal však, že s ničením státních symbolů nesouhlasí.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef