„Já nemohu hovořit za vedení EU, ale jako europoslanci jsme si vědomi problémů, se kterými se Unie potýká, a bez ohledu na to, jak referendum dopadne, bude muset Evropská unie projít určitými změnami,“ poznamenal politik hnutí ANO na úvod. Následně si posteskl nad tím, že si Britové možná plně neuvědomují všechny důsledky svého rozhodnutí. „My tady máme v celé řadě zemí informační vakuum a v pozadí emoce, které ovlivňuje migrační krize,“ doplnil.
Británie je podle europoslance vyspělou demokracií a jako taková rozhodne o svém osudu v referendu. „I když referendum není o té otázce samotné, je to o současných problémech, o emocích. Osud Británie a do jisté míry i EU byl vložen do rukou britských občanů, kteří čelili emocionální kampani, mnohdy nenávistné kampani, která byla chudá na informace,“ pokračoval politik. Politika a politikaření převážily nad věcnými argumenty, posteskl si.
Nakonec zásadně odmítl myšlenku, že by voliči rozhodli o vystoupení z EU, ale politici by přesto trvali na setrvání ve svazku s Bruselem. „To by byla politická sebevražda,“ shrnul.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp