„My jsme se snažili argumentovat tím, že to není pouze akce pro diplomatický sbor, tradičně jsou zváni a přítomni i zástupci například česko-švýcarské komory, česko-francouzské komory, česko-izraelské komory a další a nicméně v dané situaci čínský velvyslanec nebyl zcela přístupný těm argumentům,“ sdělil k celé věci náměstek Vladimír Bärtl.
Kvůli výzvě tchajwanskému zástupci k odchodu čelí výzvám ke svému vlastnímu odstoupení ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková. Ta před poslance kvůli pracovní cestě nepřišla. Piráti zvažují, že by situaci mělo projednat plénum, po její rezignaci nebo odvolání volají i občanští demokrati a zhruba polovina senátorů. Ministryně už dříve uvedla, že sama rezignovat nehodlá a cítí podporu i prezidenta.
Pořad najdete ZDE.
První otázka moderátorky Světlany Witowské směřovala k vytýkacímu dopipsu pro náměstka Bärtla. S ním však spokojen není senátor Marek Hilšer. „Tu konečnou odpovědnost za takto výsostně politickou věc vždycky nese ten politik, a to je v tomto případě paní ministryně. Svalovat vinu na nějakého úředníka, který plní v podstatě příkazy ministryně a politické příkazy, tak je pouze vyviňování se z toho, co ministryně v podstatě způsobila,“ míní Hilšer.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef