Seminář s názvem „Emise CO2 – jaký je vliv člověka a hospodářských zvířat na klimatické změny“ proběhne pod záštitou místopředsedy Hospodářského výboru Sněmovny Radima Fialy v úterý 28. května od 10 hodin v prostorách Poslanecké sněmovny.
„Chceme zahájit skutečně seriózní diskusi o vlivu CO2 na život na planetě a vrátit do ní odbornost, která se vytratila. Místo herců, dětí a politiků dáme konečně prostor také skutečným vědcům a odborníkům. Ti se shodují, že žádná klimatická krize neexistuje a že to je velmi nebezpečný hoax,“ vysvětlil Radim Fiala v tiskové zprávě důvody konání semináře.
Témata se budou dotýkat jak emisí CO2 a jejich vlivu na podnebí, tak zelených ideologií a jejich vlivu na evropské a zejména české hospodářství a energetiku. „Je vliv člověka na klimatické změny menší než 1 % a klesají, nebo stoupají emise CO2? Jsou emise CO2 škodlivé, nebo prospěšné a v čem? Je pravda, že by bez emisí CO2 nevyrostla ani tráva? Může mít ideologická honba za snížením emisí CO2 v Evropě zničující dopad na ekonomiku, energetiku a životní prostředí? K čemu potřebujeme skleníkové plyny? Jsou opravdu škodlivé? Proč má krajina pokrytá lesy dostatek vody a zamezuje klimatickým změnám? Není úbytek zemědělské půdy v ČR, výstavba montoven a skladů skutečnou příčinou nedostatku vody a klimatických změn?“ To jsou otázky, na které bude odpovídat řada světově uznávaných odborníků.
Přednášet bude například profesor Ladislav Bocak, který je členem světové organizace Clintel.org. Ta sdružuje tisíce vědců z celého světa včetně nobelisty za fyziku z roku 2022 Johna F. Clausera a jejich společné heslo je, že „neexistuje žádná klimatická krize a data jsou v normálu“. Bocak je expertem v oboru evoluční biologie a vysvětlí nutnost pochopení přirozených, dlouhodobých evolučních procesů za posledních 250 milionů let a jak se v průběhu let měnilo klima i bez vlivu člověka.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jakub Makarovič