V leteckých opravnách JOB AIR Technic bude probíhat údržba letadel Ryanair
05.10.2022 12:54 | Bleskově
Letecká opravna JOB AIR Technic sídlí na letišti Leoše Janáčka v Mošnově a patří do holdingu Czechoslovak Group, který vlastní český podnikatel Michal Strnad. Nyní došlo k dohodě s leteckým dopravcem Ryanair, že od listopadu začne v hangárech leteckých opraven pravidelná údržba irských letounů. Obě společnosti se dohodly na vyčlenění jedné opravárenské linky pro takzvanou těžkou údržbu letadel Ryanair.
reklama
Do opravny zamíří v průběhu zimní sezony minimálně šest strojů této společnosti.
„Přestože je v současnosti na trhu MRO zakázek dostatek, samozřejmě pozitivně vnímáme fakt, že díky uzavřené smlouvě budeme mít na celou zimní opravárenskou sezonu s dostatečným předstihem zajištěné částečné vytížení našich kapacit, což nám umožní efektivně plánovat naše další aktivity,“ uvádí v tiskové zprávě Vladimír Stulančák, generální ředitel JOB AIR Technic.
Spolupráce s Ryanair klade na letecké opravny vyšší nároky, protože dopravce, který provozuje flotilu několika set letounů, má ve zvyku mít stroje, jejichž údržbu nezajišťuje vlastními kapacitami, po celou dobu pod dohledem. I z toho důvodu je pozitivní zpráva, že si Ryanair pro těžkou údržbu svých letadel vybral právě JOB AIR Technic.
„Náš pětiletý plán růstu rozšíří naši flotilu na více než 600 letadel. Dohoda s JOB AIR Technic umožní společnosti Ryanair využívat v nadcházející zimní sezoně jeden slot pro těžkou údržbu. JOB AIR Technic má díky kvalitní nabídce služeb v tomto odvětví vynikající pověst a tato dohoda zajistí, že Ryanair bude mít flexibilitu, pokud jde o to, kam umístí svá letadla na sezonu zimní údržby," uvedl k uzavření dohody Neal McMahon, provozní ředitel společnosti Ryanair.
Letecké opravny JOB AIR Technic disponují dvěma opravárenskými hangáry, jež pojmou osm letounů typu Airbus rodiny A320, případně Boeing 737. Druhý hangár s dílenským zázemím otevřela společnost na začátku roku 2020.
V minulém roce vygenerovaly letecké opravny tržby 796 milionů korun při EBITDA (pozn. red.: Zisk před započtením úroků, daní a odpisů) 111 milionů korun, což byl navzdory pandemii covid-19 nejlepší výsledek společnosti od roku 1993, kdy byla založena.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Líbil se Vám tento článek?
Nezávislost naší redakce můžete podpořit peněžitým darem v jakékoliv výši bankovním převodem na účet:
131-981500247/0100
QR kód obsahuje údaje k platbě, výši částky si určete sami.
Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.
A k čemu je tento zákon? Pokud je přeci něco nezákonné, tak na to jsou tresty nebo má trestat nějakou činnost, která není nezákonná? A lze za takovou činnost pak vůbec někoho postihovat, když nedělá nic nezákonného? A ještě by mě zajímalo, jaké tresty za takovou činnost navrhujete?
Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
O tuto odpověď jste již vyjádřil(a) zájem. Děkujeme.
reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.