Fronta na poslední rozloučení dosahuje několika kilometrů. Táhne se po nábřeží kolem Národního divadla až na Smíchov. Podle médií stráví lidé při čekání ve frontě v průměru dvě hodiny.
V hlavním sále žofínského paláce je vystavena rakev s tělem zpěváka, který skonal před deseti dny, 1. listopadu, ve věku 80 let. K té mohou lidé pokládat květiny a strávit zde krátkou chvilku. Po stranách rakve stojí čestná stráž.
Ve tvářích řady lidí jsou vidět silné emoce, někteří mají v očích slzy. Spousta lidí se před pietním místem ikony klaní. Ochranka nicméně lidi popohání, aby netrávili na místě příliš mnoho času. Zájem o rozloučení s populárním zpěvákem je totiž velký. Média hovořila o 300 tisících lidech. Kapacity Žofína a oblasti kolem Národního divadla a Mánesa jsou přitom omezené.
Naši redakci zajímalo, co Karel Gott pro lidi, kteří se jeho památce přišli poklonit, znamenal. Ptali jsme se i na to, jakou mají oblíbenou Gottovu písničku a proč na Žofín přišli.
„Byl to vynikající zpěvák. Přišla jsem, protože se mi jeho písničky líbily. Přišla jsem, protože ho mám tak nějak ráda, máme plno jeho desek,“ sdělila nám postarší paní čekající ve frontě na rozloučení s Gottem na mostku na žofínský ostrov.
„Skoro všechny, teď, jak má tu novou s tou holčinou, tak ta je pěkná,“ sdělila nám paní na otázku, jaká je její oblíbená Gottova písnička. Podle ženy by se také dalo klidně říct, že Gott byl nejlepším českým zpěvákem vůbec. „Měl rád lidi,“ dodala.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jonáš Kříž