VIDEO Pískání na Babiše, hulákání před Rozhlasem. Výzvy ke klidu zbytečné. To byla lůza! padlo pak

21.08.2018 11:41 | Zprávy

U budovy Českého rozhlasu v Praze se před pietním aktem k připomenutí události 21. srpna 1968 shromáždilo několik stovek lidí. Skandují hesla proti premiérovi Andreji Babišovi (ANO), kterého při příchodu vypískali. Babiš je jedním z řečníků, piety za oběti okupace vojsky Varšavské smlouvy se účastní i předsedové Senátu Milan Štěch (ČSSD) či Sněmovny Radek Vondráček (ANO).

VIDEO Pískání na Babiše, hulákání před Rozhlasem. Výzvy ke klidu zbytečné. To byla lůza! padlo pak
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pietní akt k 50. výročí okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy u budovy Českého rozhlasu doprovázely protesty proti vládě premiéra Andreje Babiše

Řada lidí využila čekání na pietní akt k protestu proti prezidentu Miloši Zemanovi a jeho rozhodnutí 50. výročí srpnových událostí nijak nekomentovat. Proti Babišovi směřovala například hesla „Estébáka nechceme“, „Bureš, Bureš“ i texty na transparentech přítomných.

Krátce před 11:00 vyzývali organizátoři skandující dav, aby politici mohli přijít položit věnce. Lidé dál pískali a skandovali „Estébáka ne!“, „Hanba, hanba“. Po četných výzvách pak před budovou Českého rozhlasu vytvořili uličku. Podle zpravodajů ČTK je před budovou Českého rozhlasu na rozdíl od předchozích let uzavřena doprava.

Mohutně se pískalo i při pokládání věnců a také při zahájení projevu generálního ředitele Českého rozhlasu Reného Zavorala, který přivítal právě předsedu vlády Andreje Babiše (ANO). „Budova Českého rozhlasu se stala symbolem. Toto posvátné místo budeme vždy uznávat s úctou a radostí,“ řekl mimo jiné Zavoral. „Čest památce,“ dodal Zavoral.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Výměna manželek

Myslíte, že je problém v pořadu? A co třeba sociální sítě, kam rodiče často dávají fotky svých dětí bez jejich souhlasu? Nebo třeba videa, která s nimi točí a dávají na internet? To nemyslíte, že je třeba řešit spíš, než jeden pořad?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Chceme svobodné volby.“ V Rumunsku lidé vyšli do ulic. A nebylo jich málo

22:10 „Chceme svobodné volby.“ V Rumunsku lidé vyšli do ulic. A nebylo jich málo

Desetitisíce lidí v neděli protestovaly v rumunské Bukurešti proti prosincovému rozhodnutí tamního n…