Policisté chtěli Roznera stíhat pro podezření z popírání, zpochybňování, schvalování a ospravedlňování genocidia, mají však smůlu. Pro Roznerovo vydání hlasovalo 42 ze 155 přítomných poslanců. Proti jich bylo 88. Mezi stranami, které se vyjádřily proti, byla například i ODS. „Šlo o výrok na úrovni blábolení,“ řekla k Roznerovým slovům ve Sněmovně poslankyně za ODS Jana Černochová, která předem avizovala, že bude proti vydání. Stíhat poslance hnutí SPD Tomia Okamury tak bude policie moci teprve poté, až skončí jeho mandát ve Sněmovně.
Rozhodnutí Poslanecké sněmovny nevydat poslance Roznera k trestnímu stíhání předsedu výboru pro odškodnění romského holokaustu Čeňka Růžičku podle jeho slov nijak nepřekvapilo a takový výsledek předpokládal. Je podle něj velmi smutné, že o tom takto rozhodla. „Poslanci si asi neuvědomili, že Roznerův výrok nepadl na půdě Poslanecké sněmovny, kde imunitu má,“ připomněl rozčíleně a dodal, že tento výrok prohlásil na veřejnosti, a to mění celou situaci.
„Jsem toho názoru, že Rozner není o nic víc, než jsem já na veřejnosti, za své výroky zodpovědný. Obzvlášť v takových kauzách,“ zdůraznil Růžička, který proto nechápe, že se tohle vůbec děje.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab